CEVAT KORKMAZ: YAŞAMSAL İHTİYAÇLARA TEDBİR KOYMAK YANLIŞTIR

Geçmiş yıllarda yaşam hakkının savunulması anlamında bir çok sivil eyleme imza atan, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde terk edildikleri kırsalda donmak üzereyken bulunan eşeklere sahip çıkarak gündeme gelen işadamı Cevat Korkmaz, bu kez Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ırkçı yaklaşımını protesto etmek için Bolu’da su dağıttı.

1.08.2021 - 11:39
Özel Haber
3766

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kentte yaşayan yabancılara suyu 10 kat zamlı vereceğini açıklamasının ardından, İstanbul Sanayi Odası üyesi Cevat Korkmaz yabancılara 20 ton su getirdi. Bolu Zabıta Müdürlüğü suyun vatandaşa dağıtılmasını engelledi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kentte yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlara suyu 10 kat zamlı vereceğini açıklamasının ardından İstanbul Sanayi Odası üyesi Cevat Korkmaz, yabancılara dağıtmak için bir kamyona yüklettiği 20 ton suyu Bolu’ya getirdi.

Bahçelievler mahallesinde kurulan halk pazarı girişine çekilen kamyondan indirilen suları dağıtmaya başlayan ekiplere Bolu Zabıta Müdürlüğü ekipleri engel çıkardı.

"YAŞAMSAL İHTİYAÇLARA TEDBİR KOYMAK YANLIŞTIR"

Polis güvenlik önlemi aldığı bölgede açıklama yapan Cevat Korkmaz, “Kontrolsüz göçün ülkemize bindirdiği yükün elbette farkındayız. Yabancı uyruklu göçmenler bir program dahilinde geri gönderilmeli. Bunun ortak yöntemi STK’ların da katılımıyla kimseyi incitmeden hayata geçirilmeli. Göçmenlerin su gibi yaşamsal ihtiyaçlarına zamla tedbir koymak ve bunun için kamuoyu desteği oluşturmaya çalışmak yanlıştır" ifadelerini kullandı.

"DÜPEDÜZ CİNAYETTİR"

Korkmaz açıklamalarının devamında, "Ülkemizde oldukları sürece gıda ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak insani ve ahlaki bir görevdir. Suyunu kestiğiniz insana yaptığınız düpedüz cinayettir. Başkan Özcan aleni bir şekilde sığınmacılara ölün demiştir. Vahim olan başkan Özcan’ın açıklamasının halkta bulduğu karşılıktır. Sayın başkan partisinin tepkilerine rağmen ertesi gün sözlerinin arkasında durmuş ve milim taviz vermemiştir. Bu durum ülkemizdeki yabancı karşıtlığının boyutlarını vahim şekilde ortaya çıkarmıştır” ifadelerini kullandı.

"YABANCI UYRUKLULARIN EVLERİNE GÖNDERİLECEK"

Suların dağıtılmasına izin verilmemesini değerlendiren Korkmaz, “Daha önce Pazar günleri buraya en fazla 2 tane zabıta memuru gönderiyorlarmış. Nasıl olmuşsa burada su dağıtacağımızı öğrenmişler. Zabıtayı 6-7’ye çıkarmışlar. Peşine milisler eklemişler. Burada dağıtmamıza engellediler. Şimdi yoksullara dağıtılmak üzere bir depoya gönderiyorum. Oradan peyder pey alınıp yabancı uyrukluların evlerine götürülecek” ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt