Yeniden Refah Partisi'nden 'yerel seçim' açıklaması: Artık bu seçim, yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, yerel seçimlere dair "Kılıçdaroğlu, Erdoğan ikileminde Erdoğan'dan yana tavrımızı belirledik. Artık bu seçim, yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz" açıklamasını yaptı.

Yeniden Refah Partisi'nden 'yerel seçim' açıklaması: Artık bu seçim, yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz
3.01.2024 - 06:58
Kaynak: Haber Merkezi
144

31 Mart seçimleri yaklaşırken partilerin de adaylık konusunda çalışmaları hızlandı. Bu doğrultuda Cumhur İttifakı üyesi Yeniden Refah Partisi'nin de seçimlerdeki tavrı merak konusu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, yerel seçimlere dair açıklamalarda bulundu. "Kılıçdaroğlu, Erdoğan ikileminde Erdoğan'dan yana tavrımızı belirledik. Artık bu seçim, yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

'Bu hizmetlerimizi en iyi görecek olan belediye başkanı adayını belirleyip seçeceğiz'

Kılıç, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'ne Yozgat'ta kendi adaylarıyla gideceklerini söyledi. Kılıç, 31 Mart'ta yerel seçim yapılacağını, cumhurbaşkanı ve hükümetin seçilmeyeceğini anlatarak şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde 'beka meselesidir, terörle mücadele kesintiye uğramasın, Türkiye'nin dış politikasında tutarsızlıklar yaşanmasın' dedik. Kılıçdaroğlu, Erdoğan ikileminde Erdoğan'dan yana tavrımızı belirledik. Artık bu seçim, yerel seçim. Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz. Hükümet seçmeyeceğiz. İç politikanın, dış politikanın, ekonominin gidişatını belirlemeyeceğiz. Sokakları kim süpürsün, kaldırımları kim onarsın, asfaltı kim atsın, parkı, bahçeyi kim yapsın, kreşleri, yaşlı bakım merkezlerini, engelli rampalarını kim kullanıma hazırlasın gibi belediyenin yapması gereken işlerle ilgili kararımızı vereceğiz. Bu hizmetlerimizi en iyi görecek olan belediye başkanı adayını belirleyip seçeceğiz."

'Sizlerden arzumuz, isteğimiz, adaylarımıza sahip çıkmanız, partimize sahip çıkmanız'

Yozgat'ta Yeniden Refah Partisinin kendi belediye başkan adayını açıklayacağını aktaran Kılıç, "31 Mart 2024'teki yerel seçim yarışına Yozgat'ta kendi adayımızla katılacağız. Açıkladığımız ilçeler var, diğer ilçelerimizde de yine bu yarışa kendi adaylarımızla katılacağız. Yozgat'ta merkez dahil 14 belediyede Yeniden Refah Partili adaylar, Yeniden Refah Partisi logosuyla yarışa katılacak. Sizlerden arzumuz, isteğimiz, adaylarımıza sahip çıkmanız, partimize sahip çıkmanız, Yeniden Refah Partisini bir iktidar alternatifi olarak büyütmenizdir" dedi


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums