Erdoğan'dan Afganistan açıklaması: Göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan'a ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Türkiye olarak İran üzerinden gerçekleşen Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız" dedi.

Erdoğan'dan Afganistan açıklaması: Göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız
16.08.2021 - 10:05
Haber Merkezi
2748

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda, Pakistan MİLGEM Korvet Projesi 1. Gemi Denize İniş ve Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi 1. Gemi Saç Kesim Töreni'nde konuştu.

"PAKİSTAN'A HAYATİ GÖREVLER DÜŞÜYOR"

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Savunma sanayi alanındaki ortaklığımızı (Pakistan ile) daha da ilerletmek konusunda mutabıkız.

Son dönemde çatışmaların yoğunlaştığı Afganistan'a barış ve istikrarın gelmesi konusunda da Pakistan'a hayati görevler düşüyor.

Giderek artan istikrarsızlığın Afganistan'dan yeni bir göç dalgasını tetiklemesi yönündeki endişeleri ancak bu şekilde ortadan kaldırabiliriz.

Savunma sanayindeki dışa bağımlılığımızı yüzde 80'lerden yüzde 20'lerin altına çektiğimiz bir yere geldik.

Türkiye büyüdükçe ve güçlendikçe elde edeceği imkanların her birini dostlarıyla kardeşleriyle bölüşmekten memnuniyet duyan bir ülkedir.

"AFGAN GÖÇMEN DALGASIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Türkiye olarak İran üzerinden gerçekleşen Afgan göçmen dalgasıyla karşı karşıyayız.

Bölgenin ve Afganistan'ın bir an önce istikrara kavuşturulması için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz.

4-5 yıl içinde hepsi de neticelenecek projeler devreye girdiğinde Türkiye savunma sanayi alanında dünyanın en üst ligine çıkacaktır.

Dün Kahramanmaraş'ta yangın söndürme çalışmaları esnasında kaza kırıma uğrayan uçakta hayatını kaybeden Rus ve Türk mürettebat için taziyelerimi sunuyorum."


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Îsmaîl Girikî  (3)
    Îsmaîl Girikî (3)
    26.03.2013 11:01

    Sanki PKK icinde Kurdi düsünenler varmis gibi gene Kurd halkini kandirmaya devam ediyorlar.PKKyi taniyan bilen her Kurd bilmaliki PKK icinde Kurdi dünceye sahip bir grup yoktur.PKKve basindakiDevlet yetistirmesi Öcalanlar,Kandil karagahi devlete satakati benimseyn bir hiyararsiye sahiptir.Cözüm süreci diye bir iki kelimelik hikayeyi yillarca kafamizi karistriliyor.Kurd halki milet olmakta dogan Kurdistan devletine sahip olmayincaya kadar Kurd halki icin herhangi bir cözümde bahsetmek dogru deyil

Resmi İlanlar