Erkan Baş, Meclis'ten seslendi: Siz Vahdettin gibi kaçamayacaksınız bile

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Meclis'teki 23 Nisan Özel Programı'nda konuştu.

Erkan Baş, Meclis'ten seslendi: Siz Vahdettin gibi kaçamayacaksınız bile
23.04.2021 - 18:57
599

Meclis'te düzenlenen 23 Nisan Özel Programı'nda konuşan  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, "Siz Vahdettin gibi kaçamayacaksınız bile" dedi.

TİP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda 23 Nisan Özel Programı’nda konuştu. Baş'ın konuşması AKP'li vekiller tarafından sık sık kesilirken, Meclis Başkanı mikrofonu kapattı.

'ÇOCUKLAR BAYRAM KUTLAYAMIYOR'

Konuşmasına "Öncelikle üç cümle kuralım" diyerek sözleriyle başlayan Baş, "Bir; Meclis, sarayın noter makamına çevrilmiş durumda. İki; egemenlik maalesef halkın değil, tek adamın. Üç; çocuklar bayram kutlayamıyor çünkü bu iktidar, akıl dışı salgın yönetimiyle çocuklarımızı evlere hapsetmiş durumdadır" diye devam etti.

'HANGİ YÜZLE KUTLUYORSUNUZ?'

İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesi kararını hatırlatan Baş, iktidara seslenerek, "Hangiz yüzle bayram kutluyorsunuz?" diye sordu. Baş, şöyle konuştu:

"Yüzlerce çocuğun annesi gözleri önünde öldürülürken İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmaya çalıştınız. Sizin çocuklarınız askere bile gitmedi ama yoksul çocuklarının tabutu başında propaganda yaptınız. Kendi evlatlarınıza gemicikler, villalar, yatlar, son model arabalar aldınız, makam mevki açtınız, oğluna bir pantolon alamadığı için canına kıyanları görmediniz; şimdi çıkmış, çocuk bayramı kutluyorsunuz. İktidara soruyorum: Hangi yüzle? Ceylan Önkol, Rabia Naz, Uğur Kaymaz, Berkin Elvan, Veysel Atılgan, Oğuz Arda Sel, Burak Oğraş’ın anne babalarının çığlığını duyuyor musunuz?

Artık, hiçbir bayramı kutlayamayacak çocukların hesabını verdiniz mi? Veremezsiniz, vermeyeceksiniz. Çünkü kamudaki koltuklar, tek meziyeti reisinize sadakat olanlarla doldu. Kasalar boşaltıldı, halkın kefen parası ihtiyat akçesi bile harcandı, 128 milyar dolar buharlaştı, doğal kaynaklar, madenler, ormanlar, dereler parsel parsel satılıyor."

'BÖYLE BİR ÜLKEDE EGEMENLİK HALKIN OLABİLİR Mİ?'

"Bir de bir ilk daha yaşattınız, bakanın biri kendi şirketi para kazansın diye kendi bakanlığına kazık attı" diyen Baş, "Sağlık Bakanı özel hastane patronu, Millî Eğitim Bakanı özel okul patronu, Turizm Bakanı otel zinciri patronu, İçişleri Bakanının her suçluyla fotoğrafı çıkıyor, Dışişleri Bakanı yurtdışına kaçan dolandırıcıyı makamında ağırlıyor, böyle bir ülkede egemenlik halkın olabilir mi?" dedi.

Baş, iktidara, "Hani, Vahdettin’e 'soysuz' denmesinden rahatsız olanlar var ya onlara söylüyorum: O kaçtı, siz onun gibi kaçamayacaksınız bile" sözleriyle yüklendi. Baş, konuşmasının devamında şöyle konuştu:

'SİZ ONUN GİBİ KAÇAMAYACAKSINIZ BİLE'

Çocuklar bile bazen tembihleri dinlemez, koltuğa oturduğu zaman içinden geleni söyler, siz bunu bir kez olsun yapmadınız. İşte bu yüzden siz gideceksiniz ve o çocuklar gelecek ama hangi çocuklar? Parti üyesi olduğu için değil; özel derslerle büyüdü, parasını bastırıp tez yazdırdı, sus deyince sustu, imzala deyince imzaladı, emredince göreve geçti, bırak deyince affını istedi, el kaldırdı el indirdi hiç değil.

Zeki, çalışkan, azimli, hak ederek gelecek bu çocuklar ve o gün siz yargıda yaptıklarınızın bedelini ödeyeceksiniz. Evet, devran dönecek, parmağınızda oynattığınız adaletsiz yargı dönemi bitecek. Adliye koridorları lebalep hırsızlarla, avantacılarla, rüşvetçilerle, arsız müteahhitlerle dolacak.

Bugün, bu halkı açlığa, sefalete mahkûm eden kim varsa; işçilere, gençlere, kadınlara kim el kaldırdıysa; evlatlarımızın canına kim kıydıysa hepsi hesap verecek. Kimse, yanına kâr kalacağını sanmasın. Hani, o Vahdettin’e 'soysuz' denmesinden rahatsız olanlar var ya onlara söylüyorum: O kaçtı, siz onun gibi kaçamayacaksınız bile."


Editör: N. Cingirt
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums