MONTRÖ’DEN ÖNCE İNSAN HAKLARI GELİR

  • 6.04.2021 00:00

 Eski  amirallerin çıkardıkları bildiri üstüne balıklama dalıp bir yorum getirme isteğinde değilim.  Meselenin önü arkası bir aydınlansın hele diye düşünüyorum.  Zira ortada birden fazla soru var.

Bu durumda  yurttaş olarak bilgi edinme hakkımızı kullanmalıyız. Tersi durum hiç de istemediğimiz bir tarafın istemeden destekçisi olma durumuna düşürür. En azından iktidarın gündem değiştirme taktiğinin istemeden destekçisi oluruz. Siyasette ve devlet yönetiminde saydamlığın olmadığı bu koşullarda yurttaşlar olarak bu dikkati göstermeliyiz derim.

Öte yandan bir bildiri ile bir konuda görüş açıkladı diye hiç kimse apar topar gözaltına alınmamalıdır. Bu bir insan hakları ihlalidir.

Ne var ki:

-Barış Akademisyenlerinin çıkardığı barış bildirisi nedeniyle uğradıkları olağanüstü zulme, insan hakları ihlallerine ses çıkarmazsanız;

-KHK ile mağdur edilenleri görmezden gelirseniz;

-HDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılıp cezaevlerine doldurulmalarına ses çıkarmazsanız;

-Boğaziçi öğrencilerinin yasal protestolarına karşı şiddet kullanılmasına, gözaltılara karşı çıkmazsanız;

-İnsan haklarının gözüpek savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesine, şiddet kullanılarak gözaltına alınmasına karşı tepkisiz kalırsanız…

Sıra eski amirallere de, size de, herkese de gelir.

Montrö’den önce insan hakları gelir…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.