AK Partinin ve „reisin“ çelişkisi, neden „patinaj yaptıklarının „ açıklaması...

  • 23.06.2017 00:00

  Önce, linkini verdiğim şu yazıyı mutlaka bir okuyun, çok önemli. Yazar meselenin tam canalıcı noktasını yakalamış! Zaten benim yazdıklarım da onun devamı niteliğinde!..

http://serbestiyet.com/yazarlar/a.erkan--koca/muhafazakar-entelektuel-olur-mu-798834

Hepsi çok güzel… ama, bence „muhafazakar entellektüel olur mu“ diye soruyu yanlış soruyor yazar!.. Şöyle ki;

AK Parti'nin, kendisine "muhafazakar demokrat" dediği o başlangıç dönemlerinde muhafazakarlıktan anlaşılan, Devlet zoruyla kendi öz değerlerine karşı yabancılaştırılmaya karşı direnişti. Ve işte onlar, o zaman, bu nedenle, bu özellikleriyledir ki,  zorbalığa karşı kendi öz değerlerini koruma anlamında „haklı“ konumdaydılar ve  çevrenin zorba merkeze doğru yürüyüşü anlamında  devrimciydiler...

Ama sonra, yani AK Parti Devleti ele geçirdikten sonra işler değişti!..

Bu andan itibaren artık onlar „muhafazakarlık“ derken bundan  „restorasyon“-anlamında bir eskiye dönüşü  anlamaya başladılar... İşte,  varolanı muhafaza edebilmek için ilerlemeye karşı çıkmak  anlamında  gerici olan muhafazakarlık budur...Ve bunun, Devlete karşı kendi öz değerlerini koruma anlamındaki devrimci bir muhafazakarlıkla hiçbir alakası yoktur!..

Ama ne kadar ilginç, aslında onların bu sanal gericiliği de artık işe yaramıyor! Çünkü iki yüz yıllık bir zaman dilimi ve bu arada yaşanılanlar var arada!..  Bunların sonuçları var ve tarihin tekerleğini geriye döndürerek ne yaşanılanları yaşanılmamış olarak kabul etmek mümkün, ne de bunun sonuçlarını yok farzederek „parantezi kapatmak“ anlamında tarihi bir yaz boz tahtası haline getirmek!..

İşte şimdi artık onların kendi saflarından    bir türlü yeni entellektüeller çıkaramamalarının  nedeni tam da bu çelişkidir. Çünkü, bütün vakitlerini, entellektüel olabilmek için gerekli olan bütün düşünme yeteneklerini artık imkansız olanı-geçmişi-geri getirebilmek için harcıyorlar... İşte AK PARTİ'NİN VE REİSİN ÇELİŞKİSİ BUDUR!..

PEKİ YA ÖTEKİLER, ONLAR NE ALEMDELER?

Onlar da artık, kaybolan o eski güzel-„BEYAZ“-günleri, eski Devletçi-„Beyaz“ statükoyu geri getirmeye çalıştıkları için,   tarihsel devrimcilik anlamındaki izafi  ilericiliklerini kaybettiler ve resmen gericiler haline geldiler… İşte bunun için  artık onlar da yeni fikirler üretemiyorlar, entellektüel olma şansını onlar da kaybettiler...

E  PEKİ, NE KALDI O ZAMAN GERİYE DİYE Mİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Unutmayın Türkiye  bir mozaiktir. Bu ona yaşanılan sürecin bir hediyesidir, yani  kimsenin iradesine bağlı olmayan sonucudur… Türkiye, BATICI „BEYAZLARLA“ İSLAMIN DEĞERLERİNİ TEMEL ALAN „SİYAHLARIN“ - bu arada, gene „siyah“ ve „beyaz“ olarak bölünmüş olan KÜRTLERİN- bir etkileşme alanıdır...Bu nedenle, bundan sonra buradan ancak ÇOK KÜLTÜRLÜLÜĞÜ TEMEL ALAN YENİ MELEZ bir Türkiye çıkabilir... Nasıl mı?..

Empati yapmaya çalışın, kendi değerlerinizi koruyarak karşınızdakileri anlamaya çalışın ve hamaseti bir yana bırakarak 21. Yüzyılı  bir BİLGİ ÜRETME YÜZYILI  OLARAK içselleştirerek kavramaya çalışın… Türkiye gibi bir toplumda bunun yolunun  çok kültürlülüğü benimseyerek kendi öz değeri haline getiren, MELEZ OLMAYI içselleştiren insanlardan geçtiğini unutmadan!..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums