HDP Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu neden hedef seçildi?

Altı milyon seçmenin oyunu alan HDP niye  terörist ilan edildi?

Yargıtay Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun 2016 yılında sosyal medyadan paylaştığı bir haberden dolayı,2 yıl 6 ay hapis cezasını onadı...

Meclis’te Yargıtay’ın bu kararı okunursa Gergerlioğlu’nun milletvekilliği düşecek.

Gergerlioğlu demokrasi, hukuk ve  İnsan hakları konusunda mecliste farkındanlık yaratan milletvekillerinden birisiydi...

Yıllardır cezaevlerinde  uygulanan ama parlamento kürsüsüne taşınmayan ve üst perdeden dillendirilmeyen bir konuyu ortaya çıkarttı...

Neydi bu?

“Çıplak Arama Olayı...”

İkincisi ise...

Gergerlioğlu “Kürt sorununu demokratik barışçı  yoldan çözülmesini” gündeme getirmesi...”

Gergerlioğlu’nun  insanlık suçu çıplak aramayı ısrarla gündemde tutması iktidarı gerek içeri de gerekse, yurtdışında çok zor duruma düşürdü.

Türkiye’deki insan hakları ihlalleri konusunda  yabancı elçilikler, özellikle de AB üyesi ülkelerin elçileri Gergerlioğlu ile muhatap olmaları; ziyaret etmeleri iktidarı tedirgin etti.

Gergerlioğlu’nun islami gelenekten gelen Mazlum-Der gibi bir derneğin uzun yıllar genel başkanlığını yapması; toplumun her kesimi tarafından samimiyetine güvenilmesi...

 Çıplak arama konusu toplumun her kesiminde infilak yarattı..

Geçmişte çıplak aramaya maruz kalmış kadın-erkek fark etmeden birer birer itirafta bulunmaları Gergerlioğlu’nun söylediklerini teyit ediyordu.

Gergerlioğlu’nun  bu çıplak aramanın insanlık suçu olduğunu  gündemde tuttukça AKP’lileri çileden çıktı...

Gergerlioğlu öfkesiyle Akp’nin grup başkan vekili  Özlem Zengin’in: ”iffetli kadın çıplak aranmasını bir yıl sonra açıklamaz” sözleri  başta kadınlar olmak üzere kamuoyunda  çok büyük tepkiye neden oldu.

Gergerlioğlu’nun PKK’ya destek vermediğini de,HDP’nin terör örgütünün uzantısı olmadığını da  muktedir de ortağı da adı gibi biliyor...

HDP neden hedef seçildi?

HDP artık ülkenin Güney Doğu ve Doğu Anadolu’ya sıkışmış marjinal bir parti değil...

Seçimlerde anahtar bir parti konumunda..HDP’yi dışlayan iktidar olamıyor...

Son İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri bunu gösterdi.

HDP ülkenin Batı illerinde de milletvekili çıkartan, desteklediği partiye Belediye başkanlığı kazandıran önemli bir parti..

 HDP İstanbul’da üçüncü parti olduğu gibi Meclisin de üçüncü büyük partisi durumunda...

HDP’ye iktidar tarafından başlatılan saldırılar devam ediyor ama seçmenin de kayma görülmüyor...Kamuoyu araştırmalarının verileri ortada..

 Seçilmiş HDP’li  65 belediye başkanı görevden alıp hukuksuz tutuklamalar ve yerlerine atanan Kayyımlar, bu parti seçmeninin oylarına daha inatçı bir biçimde sahip çıkmasına neden oluyor.

Gergerlioğlu’nun milletvekilliğini düşürseniz de, talimatla HDP’yi kapattırsanız da...HDP’yi şeytanlaştırma politikalarınızın  seçmen nezdinde hiç mi hiç karşılığı yok...İnandırıcılığı olsa erken seçim yaparsınız.

Ne Gergerlioğlu yalnızdır ne de HDP’ye 6 milyon oy veren seçmen itilip kalkılabilir.

Gergerlioğlu’nun milletvekilliğini düşürseniz de, talimatla HDP’yi kapattırsanız da...HDP’yi şeytanlaştırma politikalarınızın  seçmen nezdinde hiç mi hiç bir karşılığı yok...İnandırıcılığı olsa erken seçim yaparsınız.

 Demokrasi ve hukuktan yana olan güçleri, ilk yapılacak seçimlerde sandıkta gereken dersi iktidara verecek...Görülen o...

HDP’ye pusu kurulmazsa...

Yeni bir seçimde Gergerlioğlu tekrar milletvekili olur,HDP’de oylarını artırarak parlamentoya döner.

Haydi alın bir erken seçim kararı herkes boyunun ölçüsünü görsün, toplumdaki gerginlikte son bulsun.