HEDEF:EĞİTİMLİ İNSANLAR!..

  • 18.07.2022 08:12

Son beş yıldır siyasal İslamcılar ve küçük ortağı kafatasçı milliyetçiler,eğitim düzeyi yüksek, liyakat sahibi olan insanlara, özellikle de “Doktorlara” ve meslek örgütlerine karşı; ”hakaret etmeden, hedef göstermeden, şiddet uygulamadan ve iftira atmadan bir cümle kuramıyorlar...

Bu sözler kesmiyor olacak ki,”vatan hainleri,devlet ve din düşmanları, dış güçlerin uşağı, Teröristler, terör örgütü yuvası TTB kapatılmalı,bunlar öldürülmeli,  gibi sözler havada uçuşuyor.”

Bu hakaretler ve tehditler karşısında nedense bir tane Cumhuriyet Savcısı harekete geçmiyor.

Bu sözleri  iktidara muhalif bir kişi ve ye bir meslek örgütünün temsilcisi söylese, Savcılar anında harekete geçer,gece yarısı özel hareket polisleri tarafından  o insanların evlerine  operasyon yapar ve apar topar gözaltına alırlar..

İktidarın Yargıyı  muhaliflerine karşı sopa olarak kullandığı ülkede, “Adaletin Terazisi” de iktidardan yana tartıyor.

Böyle olunca…

Gün geçmiyor ki bir doktora veya sağlık çalışana saldırı olmasın,hastane basılmasın,daha kötüsü ölümle sonuçlanmasın.

Son vahşi olay 6 Temmuz 2022 Tarihinde Konya şehir hastanesinde  Dr.Ekrem Karakaya, bir hasta yakını tarafından görevi başında silahla katledildi.

Haklı olarak doktorlar ve sağlık personeli 7-8 Temmuz tarihleri arasında iki gün grev yaptılar, hastanelerde acilin dışında hizmet vermediler  can güvenliğimiz” yok diye.

 “Siyasal İslamcılar ve küçük ortağı ;”doktorları ve meslek örgütlerini”, hedef gösterdiler ağır hakaretlerde bulundular.

İktidar bunları yapar da…

Aveneleri,sosyal medyadaki trolleri ve besleme basın  boş durur mu?

 Durumdan vazife çıkartan besleme basının tetikçi esnaf takımı harekete geçti TTB’liği için: ”zararlı cemiyet”, doktorlara ise “Nebbaşlar  yani “ölü soyucuları” gibi ülkenin en parlak beyinleri için,aşağılık yazılar yazdılar  haberler yaptılar.

Dinbaz İmam fırsatı  kaçırır mı?

Konya’da Ahmet Gür adından Camii de görevli bir imam doktorların grev yapmasına tepki göstererek, hekimleri Caminin minberinden ölümle tehdit etti: ”Hastaneye gideceksin iğne yapan yok,hastasın bakan yok, sen ne yaparsın? Sövmezmisin,dövmez misin, öldürmez misin?” diye kameraların önünde ölümle tehdit etti.

Hatırlatalım Erdoğan’da bir Cuma günü Çamlıca Camisinin içinden canlı yayında sanatçı Sezen Aksu’yu kastederek, ”gerektiğinde dilini koparırız” demişti.

 Doktorları hedef alanlar nereden cesaret aldığı belli olmuyor mu?

TTB’liği ve doktorları bilimden yana durup iktidara biat etmedikleri için hedef gösteriyorlar.

TTB’liği, 1953 yılından beri varolan,65 il de Tabip odası ve  101 bine yakın üyesi olan,tabipleri temsil eden  bir meslek kuruluşudur…

Görevi:

”Türkiye’de tabiplerin  Meslek disiplinini sağlamak,hasta yakınmalarını araştırmak,hekimlerin özel çalışma ücretlerini belirlemek gibi, konularda çalışmaktadır.”

TTB’liği güzide bir örgüttür ve güzideliği de, üyelerinin istisna olmaları birer  “parlak beyinlerden” gelmektedir.

Hekimlik  mesleği para ile ölçülemeyecek kadar değerli,meşakkatli ve yeryüzünde geçerli  bir meslektir..

İnsan ömrünü uzatan, insanı ağrısız ve sızısız  yaşatmaya kendini adamış kişilerdir doktorlar.

Doktorlukta  “Hipokrat yeminine sadık kalma” meslek ahlakıdır ve doktorların  hasta seçme lüksü yoktur..

Doktor hiçbir hastasını inancına,mezhebine,rengine,cinsiyetine ve vatanına göre ayırmadan tedavi eder hizmet verir.

Doktor hasta seçtiğinde insanlık suçu işlemiş sayılır.

Doktorlar hiçbir siyasi otoriteye boyun eğmediği gibi biatte etmezler..

Hekimlerin bu tavizsiz ve ilkeli duruşları  ülkeyi;“din,ırk ve mezhep” üzerinden siyasete yön veren  dinbazları ve ırkçıları rahatsız ediyor.

İktidarın avenelerinden biri sokak röportajında kendine uzatılan mikrofona, şöyle konuşuyordu kameralar önünde: ”AKP iktidarı  bana doktor dövme imkanı verdi” diyordu.

İmamın doktorları ölümle tehdit etmesi,sıradan bir vatandaşın doktoru dövmesinin bir süreci ve arkasında da bir güç var.

Sormasak olmaz!..

“Dinbazlar ve ırkçılar kendilerine biat etmeyen ve eylem yapan doktorların, hemşirelerin,ebelerin diplomalarının neden iptalini istemediler, diye aklıma takıldı?

Eğitimi önemsemeyen, eğitimsiz cahil insanlara  güvenen, kendisi de  profesör olan kişiye kulak verelim;Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör yardımcılığını yürüten  Prof.Dr.Bülent Arı:”Ben daha çok cahil ve okumamış  tahsilsiz kesimin ferasetine güveniyorum bu ülkede” diye açıklama yaptı..

Gelen tepkiler üzerine istifa eden Bülent Arı,daha sonra Erdoğan tarafından YÖK “denetleme kurulu üyeliği” ile ödüllendirildi.

Eğitimli liyakat sahibi olan insanlar mesleklerini yeryüzü ile kıyaslarlar ve  “hiçbir dinin esiri ve ideolojilerin de  körü olmadıkları” gibi siyasi otoriteye de biat etmezler.

Doktorların, eğitimli ve liyakat sahibi insanların neden hedef gösterildikleri anlaşılmıyor mu?

Not:”Mehmet Altan’ın kaleme aldığı  11 Temmuz 2022 Tarihinde “Artıgerçek” sitesinde  yayınlanan “Takkeli Pol Pot” lar yazısını hararetle okumanızı tavsiye ederim.”M.T.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.