İsmail Saymaz’ın sözleri ‘nezaketsiz’ bulundu: Halk TV’ye inceleme

Kılıçdaroğlu'na 'Sakın çocuğuma dokunma' diyen kadını eleştiren Saymaz'ın sözleri nedeniyle inceleme başlatılacak.

İsmail Saymaz’ın sözleri ‘nezaketsiz’ bulundu: Halk TV’ye inceleme
30.08.2021 - 07:58
Haber Merkezi
3243

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Halk TV’de yayınlanan Perdenin Önü Arkası programında İsmail Saymaz’ın bir kadın hakkındaki ifadelerinin ‘nezaket ve vicdan sınırları’ zorladığını öne sürerek inceleme başlatıldığını duyurdu.

Programda gazeteci İsmail Saymaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çorum gezisinde “Nasılsınız, iyi misiniz” sorusuna “Sakın çocuğuma dokunma. Haydi yürü, yürü” yanıtını veren kadına tepki gösterirken, “Sayın Kılıçdaroğlu’na git buradan deyip çocuğuma dokunma diyor. Asıl senin o çocuğa dokunmaman lazım, bu devlet, devlet olsa o çocuğu senden alması lazım” demişti.

RTÜK başkanı, “Bir anne hakkında TV’de çocuğunun elinden alınmasına varacak kadar nezaket ve vicdan sınırlarını zorlayan ifadeler kullanıldı, hakaret edildi. Bir anneye, bir kadına yönelik hakaret ve sözlü psikolojik şiddet içerikli yayın nedeniyle program hakkında inceleme başlatılmıştır” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  28.03.2013 11:30

  unutmayın şebekler MUZ yer

 • AH AH
  AH AH
  28.03.2013 09:08

  zeki bey bu mücadele LAİKLİKLE değil LAİSZİM le anlayın artık bunu. Tarafınızı buna göre belirleyin. Hürriyetime gem vurmayın.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  28.03.2013 09:52

  İki sendika LAİKLİĞE SAVAŞ AÇTI iki ... de bu iki sendikadan muz istiyor

Resmi İlanlar