Modernizm Sapkınlığın Cazibesi

Modernizm Sapkınlığın Cazibesi
13.04.2022 - 13:44
Haber Merkezi
570

Ünlü kültür tarihçisi Peter Gay, bu kapsamlı incelemesinde, 1850’lerde başlamak suretiyle edebiyat, görsel sanatlar, müzik ve mimari gibi sanat dallarının değişmez olduğu varsayılan kurallarını amansızca yerle bir eden ve gelenekleri yıkarak eşi görüşmemiş bir şekilde yeni yollar açan modernizm hareketini anlatıyor. Modernizmin hangi koşullarda ortaya çıkıp geliştiğini; değişen dünyayla birlikte hangi aşamalardan geçtiğini gözler önüne seren Peter Gay, bunun yanı sıra Baudelaire, Joyce, Picasso, Duchamp, Stravinsky, Chaplin, Orson Welles, Le Corbusier, Frank O’Gehry gibi, put kırıcı ve çığır açıcı birçok dâhinin hayatından kesitler veriyor.
      Modernizm: Sapkınlığın Cazibesi, dünyayı geri dönülmezcesine dönüştüren, bugün de hayata bakışımızı ve zevklerimizi şekillendirmeye devam eden bu sanat hareketini her yönüyle ele alan bir çalışma. Sanata ilgi duyan herkes için benzersiz bir kaynak kitap.
“Harikulade yazılmış, geniş kapsamlı ve psikolojik açıdan derinlikli bir çalışma olan Modernizm, on dokuzuncu ve yirminci yüzyıllarda sanat ve kültürü kararlı bir şekilde dönüştürmüş yıkıcı enerjilerin bir kutsanışı.”
–Stephen Greenblatt, Muhteşem Will’in yazarı.
 
“Peter Gay, elli yıldan fazla bir süredir ‘modernizmin başlıca vakanüvisi. Modernizm yenilikçi sanat üzerine kapsamlı, iddialı bir araştırma. Gay, genel okura hitap etme konusunda yetin olmakla birlikte, en gizli ayrıntılara kadar inmeyi de biliyor.”
–Michael Dirda, Washington Post Book World

Modernizm Sapkınlığın Cazibesi/Peter Gay


Editör: M. AKAY

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • birisi
  birisi
  16.05.2013 09:16

  mhp ilçe başkanı..saçmalıpınar koop.hakkında bizi bilgilendirmesini isterdik....??? bu tip fasa fiso muhabbetlere girme murat bey.

 • hemşerri
  hemşerri
  12.07.2013 00:08

  saçmalıpınarın balgaya yaylasındaki suyu hendeğe nasıl satdığını önce açıklasın murat altındal saçmalıpınarı nasıl sömürüp yediğini bi söylesin şimdi sıra gölyakada murat beyin bu iddaları kendisinin yapacaklarının teminatıdır bilesiniz

 • düzce gölyaka sacmalıpınar
  düzce gölyaka sacmalıpınar
  6.08.2013 14:00

  nihat bey kendi sahsi ve yakınlarının sahsi yatırımlarından da bahsetse ya hani daireler yazliklar binalar falan neymis yakınına sacmalıda yer kiralamış sen o yerin kiralanmadan önceki halinide biliyodun sonra o tesise sen de geldin şimdi ikinzin de cıkkarları catışın ca salla gitsin bırakın bu işleri kendiniz icin yaptıklarınızı anlatmıyosunuz bari memleket icin ne yaptınız veya yapmadınız onu anlatınca kızmayın ..

 • sacmalıpnar
  sacmalıpnar
  18.11.2013 15:21

  murat altındal sacmalı koyunu nasıl sattıgını anlatsında sonra baskalarına suc atsın 14 senedn berı golyaka golyaka oldu nıhat celigin sayesın murat altındal bnm koylumdur ama daha konusmasndan haberı yok beledye neyıne onuda satıpo ycek tabi..

Resmi İlanlar