Alçınkaya’nın “Her Daim Kavganın İçinde” kitabı çıktı…

Geçtiğimiz günlerde raflarda yerini alan, tarihsel TKP ve HDP Kocaeli eski il başkanı Mehmet Alçınkaya’nın cezaevinde kaleme aldığı “Her Daim Kavganın İçinde” kitabı için imza günü yapılacak

Alçınkaya’nın “Her Daim Kavganın İçinde” kitabı çıktı…
5.03.2024 - 11:53
Kaynak: Haber Merkezi
448

Uzun bir süredir Kandıra cezaevinde tutuklu bulunan tarihsel TKP ve HDP Kocaeli eski il başkanı Mehmet Alçınkaya’nın kaleme aldığı “Her Daim Kavganın İçinde” kitabı yayınlandı. Belge yayınevi tarafından çıkartılan  Alçınkaya’nın kitabı için Cumartesi günü İzmit’te imza günü düzenlendiği öğrenildi.

Kızları, eşi ve dostları tarafından organize edilen imza günü, 14,00 – 18,00 saatleri arasında düzenlenecek imza günü İzmit Kitap Keyfim’de yapılacak.

KİTABIN TANITIM YAZISI…

Mehmet Alçınkaya, sendikal mücadeleden başlayarak demokrasi, özgürlük, barış, insan hakları ve sosyalizm mücadelesine evrilen ve Kürt demokratik siyaseti ve özgürlük mücadelesiyle buluşan kesintisiz bir kavganın parçası.

İstanbul’a göçüp fabrikalarda işçi olan ilk jenerasyondan bu yana, siyasi tutsaklıkları, politik göçmenliği, gözaltıları, kırıp dökmeleri her türlü baskıyı tanıyan, üç kuşaktır mücadele içinde yer alan bir ailenin üyesi.

Mehmet Alçınkaya, 70’lerden bugünlere uzanan değerleri uğruna verdiği devrimci mücadelesini paylaşmaya “Kalemim yettiğince…” diyerek mütevazı bir girişle başlıyor.

Ve aynı zamanda sevgi, cesaret, inanç ve azim içeren onurlu yaşamlarında kuşakların kuşaklara nasıl el verdiğinin ve asla vazgeçmemenin öyküsünü anlatıyor. Demokratik, siyasallaşmış ve örgütlü bir topluma olan tüm inancıyla…


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Kültür Sanat, Sözlü Tarih, Kocaeli & İzmit

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums