Bahçeli'nin 'kahraman' dediği suç örgütü lideri Kürşat Yılmaz'ın ilk fotoğrafı ortaya çıktı

Cezevinden tahliye olan Kürşat Yılmaz, eski MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ile bir araya geldi.

Bahçeli'nin 'kahraman' dediği suç örgütü lideri Kürşat Yılmaz'ın ilk fotoğrafı ortaya çıktı
2.11.2021 - 06:36
Haber Merkezi
2034

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hakkında 'Kahraman' dediği ve 32 yıllık hapis cezasından beraat edip bir gece yarısı cezaevinden tahliye edilen Kürşat Yılmaz, ilk fotoğrafını eski MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ile paylaştı.

Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Kürşat Yılmaz, 30 Ekim 2005 tarihinden itibaren “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” gibi suçlardan 66 yıl 3 ay 15 gün hapisle cezalandırılmıştı.

Kürşat Yılmaz, daha önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tutuklu bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden çıkarılması çağrılarına tepki gösterdiği konuşmasında gündeme gelmişti.

Bahçeli, konuşmasında, "Ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?" ifadelerini kullanmıştı.

TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Kürşat Yılmaz, avukatlarının başvurusu üzerine yeniden yargılama talebi, dosyadaki bir kısım suçlar yönünden kabul edildi, 32 yıllık cezadan beraat etti. Bu cezanın infazdan düşürülmesinin ardından kalan ceza yönünden infaz süresi tamamlanan Kürşat Yılmaz, güvenlik gerekçesiyle gece yarısı cezaevinden tahliye edildi. 

İLK BULUŞMA ESKİ MHP'Lİ BAŞKAN İLE 

Tahliye olan Yılmaz, eski MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ile bir araya geldi. 

Buluşmayı sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşan Ünlü, “Ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğidi Reis Yakup Kürşad Yılmaz. Fotoğraf tamamlandı” notunu düştü.

Aydın Ünlü, Kürşat Yılmaz ile buluşmasının fotoğrafını paylaşmasının ardından, Devlet Bahçeli'nin fotoğrafını paylaşarak "Liderim, Devlet Bahçeli" ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar