İYİ Parti’de İzmir depremi: İl yönetimi görevden alındı

İYİ Parti’nin İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu ve partinin il yönetimi genel merkez tarafından görevden alındı. Görevden alınan Bezircilioğlu yaptığı açıklamada “Burada belediye başkan adayı olan bir arkadaşımızın kişisel kaprisleri ve şımarıklığından dolayı görevden alındık” diyerek Ümit Özlale’yi hedef aldı.

İYİ Parti’de İzmir depremi: İl yönetimi görevden alındı
12.01.2024 - 06:47
Kaynak: Haber Merkezi
312

Seçimlere ‘hür ve müstakil’ girme kararı alarak tüm seçim bölgelerinde aday çıkarma kararı alan İYİ Parti teşkilatlarında yaşanan tartışmalar devam ediyor. Son olarak İzmir’de İYİ Parti il yönetimi genel merkez tarafından görevden alındı. İYİ Parti Genel Merkezi’nin kararı ile İYİ Parti Genel Merkezi, İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, il yönetimi ve divan kurulu görevden alındı.

Görevden alınan il yönetimi ile birlikte kameraların karşısına geçen Bezircilioğlu, yaptığı açıklamada İYİ Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ümit Özlale’yi hedef aldı. Bezircilioğlu, görevden neden alındıklarını açıklarken “Biz ahlaksızlıktan, hırsızlıktan, ahlaka mugayir bir şeyden, namussuzluktan, onursuzluktan, şerefsizlikten görevden alınmadık. Biz sadece, burada belediye başkan adayı olan bir arkadaşımızın kişisel kaprisleri ve şımarıklığından dolayı görevden alındık” dedi.

“Genel Başkan’a gidip ya il ya ben derim”

Bezircilioğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yılbaşından hemen önce İl Başkanlığı makamında İl Sekreterimiz, Siyasi İşler Başkanımızın üzerine yürümüş, sözlü ve fiili saldırıda bulunmuştur. Bunun üzerine İl Sekreterinin görevinden istifası istenmiş ancak Ümit Özlale devreye girerek, İl Başkanımıza ‘İl Sekreteri yoksa ben de yokum’ diyerek sürecin baş aktörlüğüne soyunmuştur. İl yöneticilerini görevlendirme yetkisi il başkanındadır. Bu yetki milletvekili ya da herhangi bir adayın uhdesinde değildir. Parti içinde bu tarz bir olayın hoş görülmesinin mümkün olmadığı kendisine iletildiğinde ‘Ben de Genel Başkan’a gidip ya il ya ben derim’ diyerek ısrarcı olduğunu belirtmiştir.

Olayın akabinde Ümit Özlale Ankara’ya giderek Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile görüşmüş, ‘Ya ben ya da il yönetimi’ diye diretmesi neticesinde de Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener tercihini Ümit Özlale lehine kullanmak zorunda kalmış ve yönetim görevden el çektirilmiştir.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums