AHMET TÜRK DEDİ Kİ!

  • 20.01.2023 17:08

"Altılı Masa adayının bir görüşme yapması yetmez!"

Kürd özgürlük hareketi kanaat önderi Ahmet Türk'le  gazete Duvar bir söyleşi yaptı.

Türk bu söyleşide adeta kimseye "kıvırma pisti" bırakmıyorum dedi.

"Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı belirlendikten sonra, sadece bu adayın temasa geçmesi yeterli olmaz. Önemli olan masanın tavrı." diye devam etti.

Sanki olanlar olacaklara teminattı, olasılıklara önlem aldı, Türk.

Çünkü aylardır kimi hdp vekilleri, çoğu eski solcu chp kuyrukçusu hdp bileşen üyeleri ikiye bölünmüştü:

Kılıçdarcılar, İmamoğlucular.

Gizli Mansurcuları, susanları, dolaylıları sayma.

Sadece bileşenler mi, kimi Emek Özgürlük ittifakı vekil ve yöneticileri de şu olursa kazanılır, bu olmazsa kazanılmaz türü fallı analizler yapıyordu uzman beklentili koltuklarında.

İşin gerçeği bu fala teşvik eden de bir nevi sayın Ahmet Türk'tü, zira bir açıklamasında etrafını doldurmadan "içlerinde en uygun aday Kılıçdaroğlu" demişti de kuyrukçuların yanan yüreğini buz gibi serinletip rahatlatmıştı.

E adettir buralarda  vur deyince öldürülür, buraların kralcıları da öldürdü; kapı kapı dolaşıp destekledikleri adayın en iyi, diğerlerininki ne kadar kötü olduğunu anlattı da partisinin ta 2021'de aday kararı aldığını unuttu.

Bu "yüzme bilmeyenleri bu kavağa kim çıkardı?"

Ahmet Türk, bu sorunun cevabını bilir, ki belki o yüzden tedbirli.

Öyle ya, belli olunca Millet İttifakı adayı gelir herkesle yaptığı gibi görüşür, birkaç cümle de kurar içinde Kürd özgürlük olan ve Kürd haklarının önemli partisi HDP'yi muhatap almamak siyasal körlüktür filan der de HDP'nin kararını delmeye çalışırsa ne olacak?

Kuyrukçular, ortalığı yıkar, " Kürd özgürlük dedi, muhatap dedi, anadil dedi" diye; sanki masada siyasal bir sözleşme yapılmış gibi.

Türk altını çizdi, iyi etti:

"Aday belirlendikten sonra yeterli olmaz, masanın tavrı önemli" dedi.

İlkeli bir yaklaşımla ilkesiz manevralara pist bırakmadı.

Türk'ün söylemi "İYİP çevresinin dediği gibi HDP'nin bir rest değil, ilkeli tutum gereği, ittifaksız destek kuyrukçuluktur, hdp halkın partisidir sermayenin kuyrukçuluğunu yapmaz" söylemini güçlendirdi.

Beşer şaşar, olur böyle şeyler.

Ne olmaaz ne olmaz,  hdp de aldığı kararda kararlı olsun değil mi?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums