Turgay Güler: Dilipaka açılan davanın sözleşmeyle ilgisi yok

Turgay Güler: Dilipaka açılan davanın sözleşmeyle ilgisi yok
12.08.2020 - 08:32
6071

Akşam yazarı Turgay Güler, Abdurrahman Dilipak'ın "fahişe" ifadesinden dolayı davalık olduğunu ifade etti ve davaların İstanbul Sözleşmesi'ni eleştirmesi ile bir ilgisinin olmadığını belirtti.

 Akşam gazetesi yazarı Turgay Güler, Abdurrahman Dilipak'ın kendisine açılan davaların ardından takındığı savunma psikolojisini eleştirdi. Güler, Dilipak'ın İstanbul Sözleşmesi'ni eleştirmesine kimsenin itirazının olmadığını söyledi ve davaların nedeninin "fahişe" kelimesini kullanması olduğunu ifade etti.

İşte Güler'in yazısı:

İstanbul Sözleşmesi konusunda çekinceleri olan herkes yazıp-çizdi, konuştu, bağırdı.

Mesela sevgili Yusuf Kaplan. O da eleştirdi, yerden yere vurdu. Derdini, kaygısını haykırdı.

Kimilerine göre ölçüyü kaçırdı. Belki yanlış da anlaşıldı. Amma, günün sonunda Yusuf Kaplan davalık olmadı.

DAVA AÇILMAMALI

Demem o ki! İstanbul Sözleşmesi’ni eleştirdi diye hiç kimse hakkında dava açılmadı; bu bir.

DAVANIN SÖZLEŞMEYLE ALAKASI YOK

Dilipak’a açılan davanın İstanbul Sözleşmesi’yle uzaktan yakından alakası yok; bu iki.

MAĞDURU OYNAMAK İYİ NİYET DEĞİL

‘İstanbul Sözleşmesi’ni eleştirdiğim için bana dava açıyorlar’ diyerek mağduru oynamak da en hafif tabirle iyi niyet değil; bu da üç.

ODA TV'CİLER DİLİPAK'I ELEŞTİRMİYOR

İstanbul Sözleşmesi’ni canla başla savunan Oda TV’ciler bu ‘fahişe’ sözünden hiç alınganlık göstermiyorlar. Normal mi bu Allah aşkına? Bu konuda Dilipak’a hiçbir eleştiri de getirmiyorlar. Farkındalar mı bilmiyorum ama zımnen İstanbul Sözleşmesi ve fahişelik denklemini onaylamış oluyorlar!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ahmet KIBRIS
    Ahmet KIBRIS
    5.10.2013 21:57

    Sayın Kaymakamım öncelikle Yığılca için ve Yığılca Spor kulübü için çalışmalarınızdan dolayı sizleri şahsım adına kutlarım. Sizden tek isteğim Gökçeağaç Mağarasının içinin tarafınızca incelenerk Turizme açılması çalışmalarınızdır. İyi günler Mutlu yarınlar dilerim.

Resmi İlanlar