CHP ve DEM Parti arasında Mersin krizi

Kent uzlaşısı kapsam ında CHP’nin adayı lehine Mersin’de aday çıkarmaması beklenen DEM Parti Mersin’de aday çıkardı.

CHP ve DEM Parti arasında Mersin krizi
22.02.2024 - 05:46
Kaynak: Haber Merkezi
469

CHP ve DEM Parti’nin Mersin’de sağladığı kent uzlaşısında belediye meclis üyelikleri konusunda sıkıntı yaşandı.

Duvar İnternet Sitesinden Ceren Bayar'ın haberine göre kent uzlaşısı kapsamında Mersin’de aday çıkarmaması beklenen DEM Parti’nin YSK’ya teslim ettiği listelerde Mersin’den aday çıkardığı görüldü.

Belediye meclis üyeliğinde kriz

Edinilen bilgiye göre iki parti Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylıkları konusunda uzlaştı ancak belediye meclis üyelikleri konusunda sorun yaşandı.

DEM Parti’nin ilettiği belediye meclis üyesi adaylarına CHP’nin itirazı üzerine başlayan sıkıntı aşılamadı. Bunun üzerine DEM Parti tedbiren bir ismi aday olarak gösterdi. Sorunun aşılması halinde adayın geri çekilebileceği ve kent uzlaşısına dönülebileceği kaydedildi.

Benzer bir sıkıntının Adana ve İzmir'de de yaşandığı kaydedildi. Belediye Meclis üyelikleri isimlerinde uzlaşılamadığı için DEM Parti’nin kent uzlaşısı sağlanmasına kesin gözüyle bakılan Adana ve İzmir’de aday çıkardığı belirtildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums