Meral Danış Beştaş'tan, Murat Kurum'a Kürtçe tepkisi: Halklarımızın, yaptığınız şovlara karnı tok

DEM Partili Meral Danış Beştaş, bugün İstanbul'da yurttaşlara Kürtçe seslenen Murat Kurum'a "AKP’nin İBB adayı; hem dilimizi tanımayacak, hem bizi yok sayacak, iktidar Kürtlerin tüm hakkını gasp edecek, daha dün kaymakamınız Kürtçe tiyatroyu yasaklayacak, sonra da sahnede Kürtçe konuşup halay çekecek öyle mi?!" diye tepki gösterdi.

Meral Danış Beştaş'tan, Murat Kurum'a Kürtçe tepkisi: Halklarımızın, yaptığınız şovlara karnı tok
19.02.2024 - 06:07
Kaynak: Haber Merkezi
741

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, bugün seçim çalışmaları kapsamında Üsküdar Nevmekan Sahil'de düzenlenen açıklamada yurttaşları Kürtçe selamladı.

Murat Kurum, konuşmasının sonunda "Başım gözüm üstüne" anlamına gelen Kürtçe "Ser seran ser çavan" cümlesini kullandı ve katılımcılarla halay çekti.

Söz konusu anlara ait video ise sosyal medyada gündem oldu. Kurum'un videosunu paylaşanlardan biri de DEM Parti İBB Eş Başkan adaylarından Meral Danış Beştaş oldu.

"Sayın Kurum, siz önce özür dileyin"

Beştaş, paylaşımında Kurum'a şu sözlerle tepki gösterdi:

"AKP’nin İBB adayı; hem dilimizi tanımayacak, hem bizi yok sayacak, iktidar Kürtlerin tüm hakkını gasp edecek, daha dün kaymakamınız Kürtçe tiyatroyu yasaklayacak, sonra da sahnede Kürtçe konuşup halay çekecek öyle mi?!

Sayın Kurum, siz önce özür dileyin;
Haklarını gasp ettiğiniz Kürtlerden, İliç’te kayıp maden işçilerinden, siyanüre boğduğunuz insanlardan özür dileyeceksiniz. Bu bir!

Bize yasak koyduğunuz dilimizi, siyasetinize malzeme etmeyeceksiniz; bu da iki!

Halklarımızın, yaptığınız şovlara karnı tok!"


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Hikmet Pala
  Hikmet Pala
  23.05.2013 13:44

  Milletvekili olduğu için yapılmak zorunda olan cenaze töreni masraflarını Tansu Çiller kendi cebinden ödemezse hiç olmazsa Halepçe mültecilerine yapılan uluslararası ve BM yardımlarını zimmetine geçiren ailesi ödesin! Zaten yatacak yeri yok ama gitmeden önce bari bildiği ve sorumlu olduğu faili meçhulleri açıklasa idi de günahları bir nebze hafiflese idi. Ona değil, cenazeyi taşıyacak olanlara acıdığım için söylüyorum!

 • yavuz selim
  yavuz selim
  23.05.2013 15:25

  kürd cocuklarini katl eden daha dogrusu kürd halkina islama kinni olan biriyde yani vazifeliyken ergekon jitem ortaya cikinca xeyrinin maskesi düstü

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums