HDP Eş Genel Başkanı Sancar: 'PKK ile bir bağımız yok, bunu defalarca söyledik'

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, katıldığı canlı yayında, 'Bizim başka bir örgüt, PKK ile bir bağımız yok, bunu defalarca söyledik. Kararlarımızı kendimiz alıyoruz' dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sancar: 'PKK ile bir bağımız yok, bunu defalarca söyledik'
12.07.2022 - 21:04
Haber Merkezi
2677

KRT TV'de Seçil Özer'in canlı yayın konuğu olan HDP Eş Genel Başkanı Sancar, HDP'nin Türkiye'nin bütünlüğü içinde demokratik çözüm için kararlı yürüyüşünü sürdürdüğünü söyleyerek, PKK ile bir bağının olmadığını söyledi.

Sancar konuşmasında, "Şu anda HDP eğer gerçekten onların dediği gibiyse, bu kadar teveccüh ve kabulü nasıl görsün? Herkes şunu görüyor: 8-10 milyon civarında oy bandı arasında oynuyoruz. Türkiye'yi bölmek isteyen 10 milyon insan mı var, hayır. Bizim başka bir örgüt, PKK ile bir bağımız yok, bunu defalarca söyledik. Kararlarımızı kendimiz alıyoruz" dedi.

Mithat Sancar'ın konuşmasının ilgili kısmı şöyle:

"Sistematik bir psikolojik savaş yürütülüyor. Bundan etkilenenler elbette olacak ama düşünün ki bundan birkaç yıl önce önyargı daha fazlaydı. Şimdi ise iktidarın söylemlerine kulak asanların sayısı günden güne çok azaldı.

Şu anda HDP eğer gerçekten onların dediği gibiyse, bu kadar teveccüh ve kabulü nasıl görsün? Herkes şunu görüyor: 8-10 milyon civarında oy bandı arasında oynuyoruz. Türkiye'yi bölmek isteyen 10 milyon insan mı var, hayır.

Bizim başka bir örgüt, PKK ile bir bağımız yok, bunu defalarca söyledik. Kararlarımızı kendimiz alıyoruz. Keşke bir gün parti meclisi toplantımıza veya bir MYK toplantımıza gelseniz, 7 saatten aşağı süren toplantımız yok.  Türkiye'nin en kalabalık parti meclisine sahibiz.

Her şey toplantıda enine boyuna tartışılıyor. Bizi izlediklerinde kimsenin şüphesi yok. Bize kapatma davası açtılar, Anayasa Mahkemesi iddianameyi geri gönderdi 'Bu ne rezalet?' dercesine.

Bütün bunlar ortadayken bize artık bu soru sorulmuyor. Çünkü HDP demokratik siyasette bütün saldırılara rağmen ısrar ediyor. Türkiye'nin bütünlüğü içinde demokratik çözüm için kararlı bir yürüyüş sürdürüyor. Bu konuda en ufak bir tereddüt yok, epeyce bir kesim buna ikna olmuş durumda. İkna olmayan kesimlere kendimizi anlatmak bizim görevimizdir."


Editör: N. Cingirt