Meydanlardaki Baharı Siyasete Taşıyacağız

Meydanlardaki Baharı Siyasete Taşıyacağız
21.03.2022 - 07:09
Güncelleme 26.03.2022 - 10:15
Kaynak: Haber Merkezi
938

Türkiye’nin dört bir yanında Nevruz çeşitli etkinliklerle pazar günü kutlandı. İstanbul ve daha birçok ilde vatandaşlar Nevruz’u kutlarken Diyarbakır’daki kutlama pazartesi gerçekleşecek. İstanbul’da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, onbinlerin doldurduğu meydanda; 'Tek yol 3’üncü yoldur. Bu yol seçimde için değil uzun süreli bir stratejidir. Bu ülkeye güçlü ve gerçek demokrasiyi getirecek yoldur.' diye konuştu.

İstanbul’da Nevruz Yenikapı’da yapılan kutlamada Sancar, meydanların baharını siyasete tasıyacaklarını vurgusunu öne çıkardı.

Yenikapı’daki Nevruz’a kutlamasına, 'Demokrasi İttifakı' bikesenler ve çeşitli sivil toplum kutrulusları katıldı. Soğuk havaya rağmen onbinlerin coşkusu kutlamaların bitimine değin sürdü. Kutlamaya katılarak destek veren Emek Partisi (EMEP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Yeşil ve Sol Parti, SODAP  SYKP, TİP, ESP ile kitle örgütleri ve sendika temsilcileri katıldı.


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums