HDP: Mafya itirafları karşısında suspus olanlar partimize saldırıyor

HDP, Yargıtay Başsavcılığı tarafından Anayasa Mahkemesi'ne gönderilen iddianameyle ilgili, "AKP-MHP ittifakının tarihini mafya anlatıyor. HDP’nin tarihini halklar yazıyor. Mafya itirafları karşısında suspus olanlar, partimize saldırarak iktidarını güncellemek istiyor. İzin vermeyeceğiz!" denildi.

HDP: Mafya itirafları karşısında suspus olanlar partimize saldırıyor
8.06.2021 - 07:05
2116

Halkların Demokratik Partisi, Yargıtay Başsavcılığı’nın, kapatma davası açılması için Anayasa Mahkemesi’ne yeni iddianame göndermesinin ardından açıklama yaptı.

Partinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamlada, “#HDPyiDeğilMafyayıYargıla etiketiyle yayınlanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “AKP-MHP ittifakının tarihini mafya anlatıyor. HDP’nin tarihini halklar yazıyor. Mafya itirafları karşısında suspus olanlar, partimize saldırarak iktidarını güncellemek istiyor. İzin vermeyeceğiz! Kürt halkının iradesini hiç kimse gasp edemeyecek. HDP, bu ülkenin asli gücüdür. HDP, olmadan bu ülkeye demokrasi gelmez, barış gelmez. Tüm zamanların toplam faşizmini yaşıyoruz şu anda. O zaman tüm zamanların direnişini yapacağız. Biz, bu özgürlük mücadelesini zerre-i miskal bırakmayacağız” denildi.

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu da Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Aaa 7 Haziran mı! Aaa kapatma davası mı! Yolsuzluk, yoksulluk, gemicikler… Onları mafya bizi ise halk anlatıyor. 7 Haziran, 7 Haziran… Bir kere yendik yine yeneriz!” ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt