Demirtaş'ın 'Aydınlar heyeti' oluşturulsun önerisi muhalefetin oluşturduğu 6'lı masayı rahatlattığı yorumu yapıldı

Demirtaş'ın, demokrasi için bir araya gelmeye çağırarak ‘aydınlar heyeti’ kurulması önersi kamuoyunda ve muhalefette geniş yankı uyandırdı. Bir yoruma göre 6'lı masayı rahatlattığı yorumu yapıldı.

Demirtaş'ın 'Aydınlar heyeti' oluşturulsun önerisi muhalefetin oluşturduğu 6'lı masayı rahatlattığı yorumu yapıldı
13.05.2022 - 06:58
Güncelleme 13.05.2022 - 07:07
Kaynak: Haber Merkezi
1600

HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın, demokrasi için bir araya gelmeye çağırarak ‘aydınlar heyeti’ kurulması önersi kamuoyunda ve muhalefette geniş yankı uyandırdı. Bir yoruma göre 6'lı masayı rahatlattığı yorumu yapıldı.

Edirne Cezaevi’nden gazetecilere, sanatçılara, aydınlara ve akademisyenlere mektup yazan Demirtaş, herhangi bir siyasi parti ya da ittifak için değil, demokrasi için bir araya gelmeye çağırmıştı.

Ulusal basında yansıyan mektup; “Bulunduğunuz yerden sesinizi yükseltmeniz, hiç kimsenin ve hiçbir kesimin dışlanmadan Cumhuriyet’in ikinci yüz yılında yeniden inşa sürecine dahil edilmesini talep etmeniz çok önemli olacaktır. Ayrıca yaşanan yıkımın yol açtığı tahribatların daha da artmaması için kesintisiz şekilde sürece dahil olmanız, tam demokrasi talebinizi sürekli şekilde görünür kılmanız da çok acil bir toplumsal ihtiyaçtır. Halk bu kadar nefessiz kalmış ve adeta kan ağlıyorken aktif bir tutum almak sizler gibi aydınların tarihsel sorumluluğudur." ifadelerinde bulunmuştu.

Demirtaş, sivil toplum örgütlerinin ve siyasi parti genel başkanlarının imzasına açılarak bir ‘demokrasi sözleşmesi’ yazılabileceğini ‘aydınlar heyeti’ kurulmasıyla da ‘Bir hayalimiz var’ adıyla da bir konferans düzenlenmesini istemişti.


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums