'Gerekirse Seçime Girmeyiz'

'Gerekirse Seçime Girmeyiz'
24.03.2022 - 10:37
Güncelleme 26.03.2022 - 01:22
Kaynak: Haber Merkezi
1014

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, HDD'nin kapatma davası hakkında partinin önde gelen bir ismiyle görüştü. Görüşmesinde çarpıcı açıklamalar vardı. 

Gazeteci Pehlivan, HDP'nin kapatılma riski ile ilgili kaygısını dilegetirdiğinde; "Nefes alamaz hale gelirsek, gerekirse seçime hiç girmeyiz"  yanıtını aktardı. 

HDP Genel Merkezi’nde partilerinin kapatılacağına dair beklentinin yüksek olduğunu söyleyen Pehlivan, şu ifadeleri kullandı:

HDP’de şöyle bir olgu da konuşuluyordu: 'Doğu Masası' çalışmaları, Cumhuriyet Halk Partisi’ni bölgede AKP’den daha etkin yapmaya başlamış. Kimi Kürt aşiretlerin CHP’ye katılması da bunun işareti olarak değerlendiriliyormuş.  Tamam da tüm bu tezlere rağmen yine de HDP kapatılırsa? 

Yazının girişinde değindiğim, 'En uç senaryo bile masada' yanıtını aldım. Nedir o senaryo, diye sorduğumda ise şöyle dedi HDP yetkilisi: 'Yani nefes alamaz hale gelirsek, gerekirse seçime hiç girmeyiz. Belki kendi açımızdan beş yılı kaybetmeyi göze alırız, ama bunun sonucu olarak Türkiye’yi de bu karanlıktan kurtarırız.'

Peki, ya en olası senaryo neydi?  Biliyoruz ki, seçime bağımsız adaylarla girme dışında en çok konuşulan ihtimal Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) çatısı altında birleşme. Konuştuğum isim ise HDP’nin sol partilerle yaptığı üçüncü yol arayışına dikkat çekti. Oradaki diğer partilerin çatısı altında da seçime girebileceklerini işaret edip 'En az beş ayrı parti seçeneği var masada' dedi."

Kaynak:

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/baris-pehlivan/gerekirse-secime-girmeyiz-1918809

 

 

 

 


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums