HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Seçime Yeşil Sol Parti ile gireceğiz

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Seçime Yeşil Sol Parti ile gireceğiz
23.03.2023 - 05:37
Kaynak: Haber Merkezi
444

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Seçime Yeşil Sol Parti ile gireceğiz" dedi. İyi Partili Ağıralioğlu'nun açıklamalarına ilişkin soruya da Sancar, "Bu tür oyunlar iktidar hesaplarına eklemlenmedir." görüşünü aktardı. Sancar isim vermeden, "Muhalefette olduğunu söyleyip kim iktidarın oyunlarına gelirse toplum vicdanında ve tarihte büyük bir vebal altında olacaktır" ifadelerini kullandı. 

Sancar, Halk TV canlı yayınında 'Liderler Masası' programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sancar'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Depremin ağır bedeli aday çıkarma kararımızı gözden geçirtti. 

Bu deprem doğal afet değil sadece, siyasi bir felakettir. Bu felakette kayıplarımız çok büyüktü. Seçime az bir süre yaşadığımız bu ağır yıkım daha farklı bir yol izlememiz gerektiği konusunda yeterince acı bir mesaj oldu.

Biz 2021'de özellikle diğer muhalefet partileriyle görüşmelere açık olduğumuzu söylemiştik. Biz 6'lı masa tarafından cumhurbaşkanı adayı belirlenirse kendisine destek vereceğimizi söylemiştik ama bu konuda karşılık alamadık."

Bundan sonra parlamentoda nasıl bir yol izleyeceğimiz sık sık soruluyor. Kapatma davası var. Bu iktidarın bilinçli bir stratejisidir. Dava açıldığı zamanda bu değerlendirmeyi yaptık. Bu dava seçim dönemine sarkıtılır. 

Binde bir ihtimal bile olsa kapatma riskinin olduğu bir sürece biz kendimiz girmeyiz. Bunu parti meselesi olarak düşünmeyin. Tarihin en kritik seçimine giriyor. Seçim süreci çok mühim. Bu iktidar değiştiğinde demokratik dönüşüm yakalanabilmesi için biz ittifaklarımızla en büyük güvence olduğumuza inanıyoruz. Böyle bir güçten yoksun bırakma hakkımız, şansımız yok. 

"Yeşil Sol Parti ile seçime gireceğiz"

Yeşil Sol Parti'yle seçime gireceğiz. Yeşil Sol Parti bizim bileşenlerimizdendir. Hızla örgütlenmesini tamamladı. Yeşil Sol Parti'yi engelleselerdi başka seçenekler çıkaracaktık

Logo açıklaması 


Editör: N. Cingirt
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums