HDP Milletvekilinden Nevruz için Kanun Teklifi

HDP Milletvekilinden Nevruz için Kanun Teklifi
22.03.2022 - 09:19
Güncelleme 26.03.2022 - 10:08
Haber Merkezi
732

 HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, 21 Mart Nevruz Bayramı'nın resmi bayram olarak kabul edilmesi amacıyla TBMM'ye Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi sundu. 

Taşdemir, Newroz'un üzerinden sürdürülen yasaklamalar, engellemeler, ölümler hakların bir arada bu bayramı bir festival havasında kutlamasının halen engellendiğini belirterek; 

"21 Mart Newroz Bayramı; Türkiye’de de başta Kürtler olmak üzere tüm halkların birlikte barış içinde eşit ve kardeşçe festival havasında kutladığı bir gün olabilir. Newroz Bayramı’nın özgürce kutlanması halkları bir araya getirip kaynaştıran bir çimento vazifesi de göreceği için 21 Mart’ın resmi bayram olarak kabul edilmesi önemli bir adım olacaktır."  ifadelerinde bulundu.


Editör: M. AKAY

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Mehmet Emin
    Mehmet Emin
    9.04.2013 20:19

    Allah aşkına, şu konuya açıklık getirebilecek aklı selim sahibi biri var mı? CHP genelbaşkanı Kılıçdaroğlunun omuzunda kürt peşmergelerin, yani kürt savaşçılarının kullanıp sembolleştirdikleri şalın CHP için hangi anlamı var? Kılıçdaroğlu, bu üniforma ile (ben de sizden biriyim) mi demek istiyor?

Resmi İlanlar