Konca grubu Edremit'te buluştu

12 Eylül 1980 Askeri Darbesinde,  TKP Marmara bölgesi operasyonlarında tutuklanarak Konca Askeri Cezaevine konulan TKP’liler Ege’de buluştu.

Konca grubu Edremit'te  buluştu
19.09.2023 - 12:11
Güncelleme 19.09.2023 - 13:31
Haber Merkezi
591

12 Eylül 1980 Askeri Darbesinde,  TKP Marmara bölgesi operasyonlarında tutuklanarak Konca Askeri Cezaevine konulan TKP’liler Edremit ilçesine bağlı Güre beledisnde faaliyette bulunan Afrodit Termal Otel'de akşam yemeğinde  buluştu.

Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Sakarya ve Zonguldak illerini içine alan TKP Marmara Yöresi operasyonlarında  tutuklanarak Konca Askeri Cezaevine atılan tarihsel TKP üyeleri ve dostları, Balıkesir bölgesi " Dostlara Özlem " grubu girişimiyle 12 Eylül 1980 Askeri Darbesinin 43’üncü yılında, Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir araya gelerek hasret giderdi.

Konca Askeri Cezaevinde yatan tarihsel TKP üyelerinin girişimleriyle yapılan buluşma sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşti.

Buluşma organizasyonu sonrası Marmara Yerel Haber'e kısa bir açıklama yapan Konca Grubu üyesi Necati Kur;  Balıkesir Bölgesinde yaşayan  yoldaşların ve demokratların düzenlendiği güzel bir akşam oldu. Konca Askeri Cezaevinde beraber hapis yattığımız yoldaşlar ve demokratik arkadaşlarımızla bir arada olduk. Hıfzı Aksay, Mehmet Kurnaz, Necati Yentürk, Şevki Çelikçi, Gönül Ağabeyoğlu, Mehmet İçin, Hasan Hıdıroğlu, Necati Kur, Erdoğan Küçümen, Reşat Erguvan ve dostlarla yaşanmışlıkları andık. Coşkulu güzel bir organizasyon oldu. Bir araya gelmemize vesile olan Balıkesir bölgesi Dotlara Özlem Grubu üyesi arkadaşlarıma bütün dostlarım adına  teşekkür ediyorum” dedi.

Anıların yeniden tazelendiği buluşmanın sonunda hatıra fotoğrafları çekildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar