Salih Gergerlioğlu’ndan AYM’ye 68’inci madde çağrısı

Salih Gergerlioğlu, AYM’ye yaptığı çağrıda ”Babamın bireysel başvurusunu 68. madde uyarınca öncelikli olarak ele alınıp karar verilmesini talep ediyorum” dedi.

Salih Gergerlioğlu’ndan AYM’ye 68’inci madde çağrısı
19.04.2021 - 23:57
661

 Hakkında verilen hapis cezasının onanmasının ardından milletvekilliği düşürülerek cezaevine gönderilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu, Anayasa Mahkemesi’ne çağrıda bulundu.

Gergerlioğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Anayasa Mahkemesi’nden, Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun bireysel başvurusunu, önemi ve aciliyetine binaen Anayasa Mahkemesi İçtüzüğü’nün 68. maddesi uyarınca öncelikli olarak ele alıp karar vermesini bir yurttaş olarak talep ederim.” ifadesini kullandı.

MADDE 68 NEDİR?

MADDE 68- (1) Bireysel başvurular, geliş sırasına göre incelenerek karara bağlanır. Ancak Mahkeme, başvuruların konuları itibarıyla önemini ve aciliyetini göz önünde bulundurarak belirlediği kriterler çerçevesinde farklı bir inceleme sıralaması yapabilir.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Parti, içi muhalif
  Parti, içi muhalif
  5.03.2013 10:24

  Çocukluğumda “Bayıldım Saran Çoraplarına “ diye bir radyo reklamı vardı, CHP İlçe Başkanı Nurol Badanoz’u Akçakoca CHP sahada haberindeki açıklamasını okuyunca gerçekten bayıldım ama gülmekten. Belediyeye saldırılar varmış. Birileri belediyenin camlarını mı kırmış, ateş mi etmiş,topla tüfekle belediyenin etrafını çevrilmiş anlayamadım.

 • Parti içi muhalif
  Parti içi muhalif
  5.03.2013 09:55

  Bu zorluklar ve sataşmalar karşısında birlik ve beraberlik içinde hareket edilerek cevap verilicekmiş, Hımm bugüne kadar birlik ve beraberlik yokmuş. O yüzden cevap verilmiyormuş anlamında mı?.Ayrıca kendisi fındık toplamaya mı gitmişti. CHP ilçe başkanı birlik ve beraberlik olmadan konuşmaz mı? Yasak mı? Eline yazılı metin vermeden konuşturmamak CHP lehinedir. Enver Yapıcı ve Yavuz Şeref bu yazıları yazabilirler. Belediyede başka ne işe faydaları var ki?

Resmi İlanlar