Gergerlioğlu, yeniden vekil yapılacak mı?

Kocaeli milletvekilliği düşürülen, çok haksız ve dayanaksız kararla tutuklanıp; 96 gün F Tipi Cezaevinde kalan Ömer Faruk Gergerlioğlu, Anayasa Mahkemesi’nin (15-0) oy birliği ile aldığı “Hak ihlali” kararının ardından dün gece özgür kaldı. Ancak, henüz Gergerlioğlu’nu milletvekilliği geri verilmedi.

Gergerlioğlu, yeniden vekil yapılacak mı?
8.07.2021 - 04:26
Kaynak: Özel Haber
1457

Gece geç saatlerde Kocaeli 2 nci Ağır Ceza Mahkemesi’nden çıkan düzeltme kararı ile özgür kalan ve ailesiyle Ankara’da bulunan Gergerlioğlu gazetemize konuştu. Gergerlioğlu, “96 gün boyunca dakikaları saydım. Büyük haksızlığa uğradım ve çok kötü muamele gördüm” dedi.

Bir süre dinlendikten sonra, en kısa zamanda Kocaeli’ye gelip seçmenler ile buluşacağını, haksızlığa uğrayan herkesin savunucusu olmaya devam edeceğini belirten Gergerlioğlu şöyle konuştu:

“ Türkiye’nin en yüksek adalet kurumu, 1 Temmuz’da oy birliği ile haksızlığa uğradığıma karar verdi. Ne yazık ki bu karara rağmen Kocaeli 2 nci Ağır Ceza Mahkemesi, 6 gün daha oyaladı, benim boşu boşuna içeride kalmama neden oldu. Zor günler geçirdim. Kötü muamele gördüm. Bana yapılanlar büyük haksızlıktı. Ben Kocaeli’de 90 bin oyna seçildim ama, herkesin milletvekiliyim. Mücadeleme aynen devam edeceğim. Milletvekilliğimin de en kısa zamanda iade edilmesini bekliyorum. Çünkü hukuk bunu gerektiriyor.”


Editör: N. Cingirt
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums