RTÜK'ten Gezi davası sonrasındaki açıklamaları yayımlayan Flash TV, TELE 1, Halk TV ve KRT'ye ceza

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Gezi davasında alınan skandal karar sonrası adliye önündeki açıklamaları yayımlayan kanallara ceza verdi.

RTÜK'ten Gezi davası sonrasındaki açıklamaları yayımlayan Flash TV, TELE 1, Halk TV ve KRT'ye ceza
11.05.2022 - 08:00
Haber Merkezi
808

RTÜK, Ahmet Şık ve Özgür Özel'in Gezi davasında alınan karar sonrasındaki açıklamalarını yayımlayan Flash TV, TELE 1, Halk TV ve KRT'ye "iktidarı küçük düşürme ve aşağılama" maddesinden ceza verdi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Gezi davasında alınan skandal karar sonrası adliye önündeki açıklamaları yayımlayan kanallara ceza verdi. Kararı Twitter hesabından duyuran RTÜK Üst Kurul üyesi İlhan Taşçı, TİP Milletvekili Ahmet Şık ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in açıklamalarını yayımlayan Flash TV, TELE 1, Halk TV ve KRT'ye "iktidarı küçük düşürme ve aşağılama" maddesinden yüzde 3 para cezası verildiğini bildirdi.

Taşçı ayrıca, "RTÜK’ün bugünkü cezaları gösterdi ki; milletvekilerinin söyledikleri birilerince beğenilmediğinde kanallar cezalandırılarak bu isimlerin yayınlara çıkarılmaması hedefleniyor. Amaç kimse gerçekleri duymasın, bilmesin! Medyaya baskı siyasilerin açıklamalarına kadar uzandı" paylaşımı yaptı.


Editör: M. AKAY