Selçuk Geçer: 'Suriyelilerin tıpış tıpış ülkelerini dönmelerini istemek ırkçılık değildir, ırkçılık derseniz ben ırkçıyım'

'Suriyelilerin tıpış tıpış ülkelerini dönmelerini istemek ırkçılık değildir, ırkçılık derseniz ben ırkçıyım' diyebilmektedir.

Selçuk Geçer: 'Suriyelilerin tıpış tıpış ülkelerini dönmelerini istemek ırkçılık değildir, ırkçılık derseniz ben ırkçıyım'
10.05.2022 - 12:58
Güncelleme 10.05.2022 - 13:10
Haber Merkezi
789

Bugün Ayşenur Arslan'ın Halktv'de sunduğu programa katılan iktisatçı Selçuk Geçer göçmenler konusunda yorum yaparken zıvanadan çıkıp 'ben ırkçıyım, var mı diyeceğiniz', diye konuştu.

Ayşenur Arslan, Suriyeliler konusunda yorumunu isteyen Selçuk Geçer, açtı ağzını yumdu gözünü. Karnımızdan konuşacağımıza açık açık konuşalım, diyerek Suriyeliler tıpış tıpış gidecekler, dedi.

Suriyeliler konusunda iktidarı sorumlu gösteren Selçuk Geçer, biz ev alamazken, onlar ev alıyor, bizden rahat yaşıyorlar, ben muhacirim, 1938'de dedem Bulgaristan'dan geldik, Emek verdik bu ülke için onlar memleketlerinden kaçtılar.

Selçuk Geçer iktisatçı olmasına rağmen, Türkiye’nin yaşadığı krizin nedenlerini en iyi bilen kişilerden. Ancak yaptığı yorumlarda krizin nedenini iktidarın Suriyelilere yaptığı yardıma bağlaması kamuoyunu oldukça şaşırtı.
Selçuk Geçer bildiği iktisat biliminden uzaklaşarak ideolojik hezeyanlarıyla Suriyelileri problem göstermesi ırkçılıktır. Kendi de yaptığının ırkçılık olduğunu fark etmiş olacakki 'Suriyelilerin tıpış tıpış ülkelerini dönmelerini istemek ırkçılık değildir, ırkçılık derseniz ben ırkçıyım' diyebilmektedir.


Editör: M. AKAY