Ümit Özdağ Bilkent Üniversitesi'nde "Faşizme karşı omuz omuza" sloganıyla protesto edildi.

Bilkent Üniversitesi'nde katıldığı bir panel sırasında öğrenciler tarafından "Faşizme karşı omuz omuza" sloganıyla protesto edildi.

Ümit Özdağ Bilkent Üniversitesi'nde  "Faşizme karşı omuz omuza" sloganıyla protesto edildi.
9.05.2022 - 21:46
Güncelleme 10.05.2022 - 11:17
Haber Merkezi
596

Ümit Özdağ, Bilkent Üniversitesi'nde katıldığı bir panel sırasında öğrenciler tarafından "Faşizme karşı omuz omuza" sloganıyla protesto edildi.

Ögrenci Fasliyeti sosyal hesabında ve ulusal basında yer alan habere göre, Göçmenlere yönelik ayrımcı açıklamaları ve Süleyman Soylu ile yaşadığı tartışma ile gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Bilkent Üniversitesi'nde katıldığı bir panel sırasında öğrenciler tarafından protesto edildi.

Bilkent Atatürkçü Düşünce Topluluğu tarafından üniversitede düzenlenen Ümit Özdağ söyleşisinin iptal edilmesi için çağrıda bulunan Bilkent Kadın Çalışmaları Topluluğu, Özdağ tarafından hedef gösterilmişti.

Özdağ, "Bilkent Kadın Çalışmaları Kulübü bana 'ırkçı' diyerek Bilkent ADD tarafından düzenlenen konferansa alınmamamı istemiş. Kendilerini konfor alanlarından çıkıp, Esenyurt’ta 24 saat geçirmeye davet ediyorum. Gebze’de Ayşegül Aydın başı taşla ezilirken susanlar şimdi konuşmasın" diyerek tweet atmıştı.

Söyleşi için Bilkent Üniversitesi’ne gelen Ümit Özdağ, üniversiteliler tarafından protesto edildi. "Üniversitelerde ırkçılığa izin vermeyeceğiz!" diyen üniversiteliler “Bilkent Üniversitesi’nde üniversiteliler olarak Ümit Özdağ’ın katılımcı olduğu panelde, 'Faşizme karşı omuz omuza!' sloganları ile Özdağ’ın bir süredir sistematik olarak yaptığı ırkçılığı ve mülteci düşmanlığını protesto ettik" açıklamasında bulundu.


Editör: M. AKAY

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • İlginç Birşey
    İlginç Birşey
    1.05.2013 08:39

    Osmanlı da Kürdistan, Ermenistan, Rumeli, Kürt Milleti Ermeni Milleti Yahudi Milleti Rum Milleti Sırp Milleti Arap Milleti var da NEDEN TÜRKİYE DİYE BİR TOPRAK PARÇASI veya TÜRK MİLLETİ diye bir şey yok? Osmanlıyı almana sonra ingilize satan balkan selanik dönmesi jön türklerin uyduruğu olmasın türkiye türklük?

Resmi İlanlar