CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Keyfi Uygulamaların Bir Yenisini Daha Ekledi

Göçmen karşıtı CHP'li Belediye Başkanı Tanju Özcan şimdi de bir mahalle mezarlığının ortasından taşıt yolu açmak istediği için halkla karşı karşıya geldi.

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Keyfi Uygulamaların Bir Yenisini Daha Ekledi
9.05.2022 - 08:59
Kaynak: Haber Merkezi
688


Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Suriyeli göçmenlere ayrımcı davranmasıyla ve son olarak bir belediye çalışanın kişisel sosyal medya hesabından Demirtaş'ın resmini paylaşmasını gerekçe göstererek hukuksuz olarak işine son vermisiyle Turkiye kamuoyunda tanınmıştı. Bütün bunların yanına şimdi de bir mahalle mezarlığının ortasından taşıt yolu açmak istediği için halkla karşı karşıya geldi.

Beşkavaklar Mahallesi'nde bulunan Çakmaklar Mezarlığı'nın orta kısmından araç yolu yapılması için Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, önceki gün çalışmalara başlamak için bölgeye gitmişti.

Çakmaklar Mahallesi halkı mezarlıkta eski yıllara ait mezarlar olduğunu ve ölülere saygısızlık yapıldığını öne sürerek çalışmalara engel olmak istedi. Bölgede çevik kuvvet ekipleri de güvenlik önlemi aldı. Bir vatandaş, hareket etmek üzere olan iş makinesinin tekerinin altına yatarak çalışmalara engel olmaya çalıştı.

Mahalle Muhtarı İsmail Candan, "Mezarlığın içinden 10 metre yol yapmak ne demektir? Böyle bir şey olabilir mi? Bizim burada yatan mezarlarımız var. Bolu'da bütün işler bitti de bu mu kaldı? Burada bir tane yetkili yok. Zabıtayı gönderiyorlar, vatandaşla karşı karşıya getiriyorlar" diye konuşması ulusal medyaya yansıdı.

Ortamın gerginleşmesi üzerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan muhtar Candan'ı telefonla aradı. Candan "Tanju Bey sizi herkes dinliyor şu anda. Bu yol neden yapılıyor?" diye sordu.

Yol yapılma kararının eski yönetime ait olduğunu söyleyen Özcan ise, "Ben de o yolu açmazsam adam değilim" yanıtını verdi.

Ekipler tüm tepkilere Özcan'ın talimatı üzerine güzergahta bulunan 2 ağacı sökerek yol açma çalışmalarına başladı. Ancak çalışmalar sırasında insan kemikleri çıktı. Bunun üzerine çalışmalara ara verildi.

Mahalle Muhtarı İsmail Candan ve Çakmaklar Mahallesi halkının itirazının haklılığı ortaya çıktı. 


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums