'Gezi Parkı Hakiminin Eşi FETÖ Şüphelisi Çıktı'

Gezi Davası hakimlerinden Murat Bircan’ın eşinin FETÖ itirafçısı olduğunun ortaya çıkmasının ardından, Arzu Bircan’ın FETÖ’den soruşturma geçirdiği de öğrenildi. Ayrıca Bircan çiftinin çocuklarının 7 yıl boyunca FETÖ okullarında eğitim gördüğü de ortaya çıktı.

'Gezi Parkı Hakiminin Eşi FETÖ Şüphelisi Çıktı'
29.04.2022 - 00:23
Güncelleme 29.04.2022 - 00:29
Kaynak: Haber Merkezi
695

Gezi Davası hakimlerinden Murat Bircan’ın eşinin FETÖ itirafçısı olduğunun ortaya çıkmasının ardından, Arzu Bircan’ın FETÖ’den soruşturma geçirdiği de öğrenildi. Ayrıca Bircan çiftinin çocuklarının 7 yıl boyunca FETÖ okullarında eğitim gördüğü de ortaya çıktı.

Önceki gün, Gezi Davası mahkeme heyeti üyesi Murat Bircan’ın eşinin FETÖ itirafçısı olduğunu ortaya çıkaran İsmail Saymaz, halktv.com.tr'deki bugünkü yazısında, “Skandalın bu kadarla kalmadığını öğrendim” dedi ve detayları anlattı.

İsmail Saymazın yazısından bir bölüm:

15 Temmuz’dan sonra Samsun Bafra’da iş insanı S.B. ile avukat eşi M.B.’nın FETÖ’den gözaltına alındığını aktaran Saymaz, M.B.’nin “Bir arkadaşım var. FETÖ hakkında çok şey biliyor. Konuşmak istiyor. Ancak savcılığa gelmekten korkuyor” dediğini belirtti.

Önceki gün Hakim Bircan'ın eşi Arzu Bircan'ın 15 Temmuz'dan iki hafta sonra FETÖ itirafçısı olduğunu saptadım. Türkiye, bu rezaleti halktv.com.tr'deki köşe yazımla öğrendi.

Eşi ifadeye gelmedi

Bafra Adliyesi, 15 Temmuz'dan sonra kaos içerisindeydi. Başsavcı İbrahim Keskin de ifade alma işlemine katılıyordu. Bu günlerde işadamı S.B. ile avukat eşi M.B., FETÖ'den gözaltına alındı. Kadın avukat M.B., "Bir arkadaşım var. FETÖ hakkında çok şey biliyor. Konuşmak istiyor. Ancak savcılığa gelmekten korkuyor" dedi.

Bu kişi, Bafra Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi'nde hemşire olarak görev yapan Arzu Bircan'dan başkası değildi.

Başsavcı Keskin, "Söyleyin, gelsin" dedi.

Arzu Bircan, 29 Temmuz 2016'da adliyeye tek başına geldi.

Avukat eşi Murat Bircan, yanında değildi.

İfadesinde eşinden söz etmedi.

Bircan, şunları söyledi:

"Ablamın kayınpederi H.A., Saidi Nursi'nin talebesi olduğu için küçüklüğümden beri aile cemaate yakındır. Ama 'Paralel Yapı' olarak adlandırılan kısmı ile alakamız olmadı. Camiayı iyi bilirim. 17-25 Aralık öncesinde sohbetlerde ben de bulundum."

Bircan, çalıştığı sağlık merkezinde, yaşadığı apartmanda, gidip geldiği Bafra Belediyesi'nde cemaatçi bildiği kim varsa, eşi ve çocuklarıyla birlikte isim isim itiraf etti. Bircan'a, itiraflarına rağmen şikayetçi sıfatıyla işlem yapıldı.

Savcılık kaynakları "Kendisi gelip ifade verdiği ve o aşamada elimizde delil olmadığı için şüpheli sayamazdık" diyor.

İki çocuğu yedi yıl FETÖ okulunda okudu

Avukat M.B'nin cep telefonunda Arzu Bircan ile 17 Temmuz 2016 tarihli yazışmalara ulaşıldı. Bircan, yazışmada, "Beni de tehdit ettiler. Böyle ayrılınmıyor, biliyorsun değil mi diye" şeklinde yazmıştı. Bu ifade, Bircan'ın 17-25 Aralık'tan sonra da FETÖ ile ilişkisinin sürdüğünü kanıtlıyordu.

Savcılıkta M.B.'ye "Arzu Bircan'ın bağlantısı var mı?" diye soruldu.

M.B., şöyle yanıt verdi:

"Bircan'ın da benim de bağlantımız vardı. Arzu, 17/25 Aralık'tan sonra ayrıldı. Darbe girişiminden sonra devlete yardımcı olmak için elimizden geleni yaptık."

Bu yeni kanıtlar üzerine Bircan hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığında FETÖ üyeliğinden soruşturma açıldı. Bircan Ailesi'nin iki çocuğunu 2007'den 2014'ün yaz ayına kadar FETÖ'nün Özel Bafra Delta Koleji'nde okuttuğu belirlendi. Ancak bu,

örgüt üyeliğine kanıt sayılmadı. Bircan hakkında 17 Aralık 2018'de kovuşturmaya yer olmadığına hükmedildi.

Bircan, FETÖ'den soruşturulurken eşi Murat Bircan da 24 Haziran 2018'deki seçimde AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

Bir yıl sonra da yargıya geçti..."


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums