Bursa'da Cezaevi Aracına Bombalı Saldırı

Bursa'da Cezaevi Aracına Bombalı Saldırı
20.04.2022 - 12:11
Haber Merkezi
805

Bursa'da cezaevinde görevli infaz koruma memurlarının servisinin geçişi sırasında meydana gelen bombalı saldırıda bir memur yaşamını yitirdi, biri ağır 4 personel yaralandı.

Saldırı sırasında servis otobüsünde 30 personelin olduğu bildirildi. Patlamada yaralanan 4 kişiden Ruhan Erdem, Osman Avcıbaş ve İbrahim Tanır’ın Bursa Şehir Hastanesi’ne, Sadık Özkul ise Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan Ruhan Erdem’in sağlık durumunun ise ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Patlamanın ardından Halk TV'de Neden Sonuç programında son durumu aktaran DHA muhabiri Esra Türker "Bombalı saldırı kesinleşmiş durumda. Bursa Valisi Yakup Canbolat az önce açıklama yaptı. Yol kenarına tuzaklanmış bir patlayıcının uzaktan kumanda ile servis aracının geçişi sırasında infilak ettiğini açıkladı. Bu bir terör saldırısı. Sabah saat 07.30 sıralarında meydana gelmişti. İlk belirlemelere göre bir cezaevi personeli hayatını kaybetmiş durumda. Yaralıların tedavisi devam ediyor. Olay yerinde inceleme sürüyor" bilgisini verdi.


Editör: M. AKAY