Erk Acarer, Sedat Peker'e Teyid Ettirdiği İddiaları Videoyla Duyurdu

Erk Acarer, Sedat Peker'e Teyid Ettirdiği İddiaları Videoyla Duyurdu
16.04.2022 - 18:08
Haber Merkezi
712

Gazeteci Erk Acarer, Cumhur İttifakı'ndan kendisine "ilginç bilgiler sızdığını" ve bunları da Peker ve çevresine teyit ettirdiğini, videoyu da bunun üzerine çektiğini söyledi.

Acarer, AKP ve MHP'li iki milletvekilinin suç örgütü lideri Sedat Peker'i arayarak, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi övmesini ve iddialarını öfkesi yüzünden dile getirdiğini söylemesini" istediğini iddiasını sorduğunu söyledi.

Erk Acarer, hazırladığı videoda, şu an BAE'de bulunan Sedat Peker'in ülke değiştirmediğini ve dijital kısıtlamasının devam ettiğini, "Seçim yaklaştıkça çemberin daralacağı konusunda endişesi var" dedi.

Acarer,  kulağına gelen iddiaları Peker'e sorduğunu, yanıtlarıyla birlikte YouTube kanalında çektiği videoda açıkladı:
"Geçen hafta Peker'e bir AKP'li, diğeri MHP'li iki vekil ricacı oluyor. Ankaralı bir iş insanı da onu arayarak benzer ricaları tekrarlıyor... Sedat Peker'den en başta video çekerek Bahçeli'yi övmesini istiyorlar. Tüm paylaşımları ailesi ve kendisi konusunda çok öfkeli olduğu için yaptığını ve 'hatalıydım, bunlar gerçeği yansıtmıyor' demesini istediler. 

Peker'e bunun karşılığında önerilen neydi? Türkiye'deki tüm sorunlarının hallolacağı ve eskisinden daha güçlü olarak ülkeye dönebileceği... Elbette bu iddiaları ve kendisine önerlenleri Peker ve çevresine sorduk, bilgi harfiyen teyit edildi."  

Acarer, Peker'in yanıt olarak, "Beni iyi tanıyamamışsınız" dediğini aktardı.
Editör: M. AKAY