Akar, Karadeniz'e Mayınların Bırakılması Bir Provokasyon İhtimali Olabilir

 Akar, Karadeniz'e Mayınların Bırakılması Bir Provokasyon İhtimali Olabilir
10.04.2022 - 13:52
Güncelleme 10.04.2022 - 13:53
Kaynak: Haber Merkezi
829

Rusya işgal ile gündeme gelen mayınlar farklı yorumlanmaya başlandı. Karadenize bırakılan mayınlar Türkiye’nin güvenliğini tehdit eder boyuta. Su ana kaşar 3 mayın Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar mayınlar konusunda ilginç değerlendirmede bulundu. Akar, başıboş hâlde bulunan mayınlar hakkında 'NATO'ya ait mayın tarama gemilerinin Karadeniz'e girmesi için bir plan dâhilinde bu mayınlar bırakılmış olabilir Türkiye'yi sıkıştırmak için. Bu konuda şüphelerimiz var' ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti'nin hafta içi yapılan MKYK toplantısında savunma sanayi projeleri, Rusya- Ukrayna savaşı ve Karadeniz'de bulunan mayınlarla ilgili konuşmasında:
'Karadeniz'de bulunan mayınlar Rus yapımı ama hangi ülke bıraktı bilmiyoruz. Araştırdık, tespit edemedik. 400 civarında mayın olduğu yönünde basında haberler çıkıyor ama bu tam bir muamma. Sayı bilinmiyor. Diğer ülkeleri de teyakkuzageçirdik. Bulgaristan ve Romanya makamları ile görüştük. Tarama çalışmaları yapıyor onlar da...

Bu mayınlarla ilgili başka iddialar da var: NATO'ya ait mayın tarama gemilerinin Karadeniz'e girmesi için bir plan dâhilinde de bu mayınlar bırakılmış olabilir mi? Bizi sıkıştırmak için. Ama biz Montrö kurallarına bağlı kalacağız. Karadeniz'e savaş gemilerini sokmayacağız. Karadeniz'de bir savaşın olmasını istemiyoruz. Bu mayınlar halatından kopunca normalde kendini kilitliyor. Ama bu imha edilen mayınlarda böyle bir sistemin olmadığını gördük. Yani bilerek kilit sistemi devre dışı bırakılmış olabilir mi? Araştırmalarımız sürüyor.' dedi.


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums