Perinçek'ten Ethem Sancak'a tam destek

Perinçek'ten Ethem Sancak'a tam destek
5.04.2022 - 08:51
Haber Merkezi
836

Eski AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Ethem Sancak, Marmara Üniversitesi'ndeki bir panelde yaptığı konuşmasında, AKP'nin ABD desteği ile iktidara geldiğini ifade etmiş ve sözlerinin basına yansıması sonrası kesin ihraç talebiyle partisinin disiplin kuruluna sevk edilmişti.  

Sancak, gelişmelerin ardından ''Amerikan desteği ile iktidara geldik'' sözlerini sarf etmediğini öne sürmüş, ancak yaptığı konuşmanın ses kaydı ortaya çıkmıştı. Sancak, tartışmaların ardından partisinden istifa etmek zorunda kalmıştı. 

Ethem Sancak'a destek ise Vatan Partisi Genel Başkanı ve yakın dostu Doğu Perinçek'ten geldi.  

Doğu Perinçek, Sancak'ın "açık yürekli davrandığını" söyleyerek; "Çatır çatır fikirlerini söyledi. Mensubu olduğu partinin de kulak vermesi gereken fikirler söyledi. Şahsi menfaatler peşinde yürümüyor, şahsi menfaatlere teslim olsa susması gerekir. Bugün Ethem Sancak’ın söyledikleri Türkiye’nin ihtiyacı olan söylemler. Bence AK Parti için çok büyük bir yanlış ve çok büyük bir kayıp. Ben Sayın Tayyip Erdoğan’ın yerinde olsam Ethem Sancak’ı alırım en baş köşeye oturturum. En baş köşeye bakın, üçüncü değil. Çünkü Sayın Tayyip Erdoğan’ı, AK Partiyi kurtacak olan fikirler bugün Sayın Ethem Sancak’ta olan fikirlerdir" şeklinde konuştu.


Editör: M. AKAY