Muhalefet Torba Yasaya Tepkisi Sertti

Muhalefet Torba Yasaya Tepkisi Sertti
29.03.2022 - 08:46
Kaynak: Haber Merkezi
764

TBMM Meclisi 71 maddelik torba yasayı meclise sundu. Geçtiğimiz cuma günü iktidarın meclise getirdiği kanun teklifine muhalefetin tepkisi serti. 

Torba yasa teklifine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sık sık gündeme taşıdığı ve 'Beşli Çete' diyerek bahsettiği şirketlerin marka değerininin korunması için sunulduğu yorumlarıyla önemli eleştiriler aldı. 

Muhalefet, AKP iktidarında büyüyen Cengiz Holding, Limak Holding, Kalyon Grup, Kolin Holding ve Makyol Grubu’nu kapsayan şirketler grubunu ‘beşli çete’ diye adlandırıyor. Bu şirketler dünyada en fazla devlet ihalesi alan 10 şirket arasına da girdi. 

AKP'nin meclise getirdiği kanun teklifiyle ‘Beşli çete' demenin yasaklanacak olması hakkındaki CHP Sözcüsü Faruk Öztrak: 

“Biz kediye kedi deriz. Milletin hakkını yiyene de çete denir. Bunlar 5 şirketten oluşuyorsa buna da 5’li çete denir. Allah’ın bildiğini kuldan saklayamazsınız. Şunu unutmasınlar, bu aziz milleti 5’li çeteden büyüktür.” diye konuştu. 

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen HDP’li Beştaş da, kanun teklifiyle ilgili şunları söyledi: “Skandal maddeler var, bu kanun teklifinde. ‘Beşli çete’ demek yasaklanıyor, artık. Vergi kaçıranlara yine af imkanı geliyor. ‘Beşli çete’ diyen gazetecilere, üç yıla kadar hapis cezası öngörülüyormuş. Söz konusu şirketlere yönelik güvensizleştirici ve itibarsızlaştırıcı ifade olarak belirttiği için… İtibarsızlaştırma ne demek, güvensizlik ne demek? ‘Beşli çeteye’ sizin dışınızda güvenen var mı? Bir avuç insan dışında onlara itibar atfeden var mı? Çöreklenmişler devletin içine; halkın vergileriyle yiyorlar da yiyorlar. Aksırıncaya, tıksırıncaya kadar yemeye devam ediyorlar.' açıklaması yaptı.


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums