Dink suikastı sanıklarından Ahmet İskender, Türkiye'ye getirildi

Dink suikastı sanıklarından Ahmet İskender, Türkiye'ye getirildi
27.03.2022 - 16:50
Haber Merkezi
859

Emniyet Genel Müdürlüğü, Hrant Dink cinayetinden aranan Ahmet İskender'in Kırgızistan'da yakalanarak Türkiye'ye getirildiğini duyurdu.

Gazeteci Hrant Dink suikastında kullanılan silahı sakladığı, Ogün Samast'a cinayet için borç para verdiği, cep telefonunu cinayet için iletişim aracı olarak kullandırdığı tespit edilmişti. Olayın firari sanığı olarak aranan Ahmet İskender, Kırgızistan'da yakalanarak Türkiye'ye getirildi ve tutuklandı.

Hakkında 12 yıl 6 ay onaylanmış hapis cezası bulunan Ahmet İskender, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, Metris 1 Nolu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.


Editör: M. AKAY

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • biligilendirme
  biligilendirme
  12.04.2013 15:00

  METİN BEY SİZ AK PARTİDEN BİR DAHA MİLETVEKİLİ OLUN VEYA ONUN SAFINDA SİZİ GÖREYİM SIRF SİZ VARSINIZ DİYE OY VERMİYECEGİM BAŞBAKAN TAYYİP ERDOĞANA OY VERDİK DÜZCE KADROSUNDAN HİÇ BEKLENTİM YOK BELEDİYE BAŞKANI HER YERDE REKLAM AFİŞLERİ YAPMIŞ YAZIK YA BUNCA SERVET GİDİYOR RESİMLERLE AKLIMIZA GİREMEZSİNİZ ÇALIŞMALARINIZ GÖZÜMÜZE DEYECEK GELECEK ADINA DÜZCE ADINA HALK ADINA BİZİM ADIMIZAAAAA

 • erhan can
  erhan can
  12.04.2013 08:46

  ya kaşıkoğlu kendini bakan veya vali falan mı zannediyor gece yarısı acil gezmeleri

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  11.04.2013 20:12

  Sayın Editör öncelikle başlığınızı kınıyorum. Bir siyasi partinin il başkanı kim oluyor da bir kamu kurumuna baskın yapıyor. Bu kafa ile Düzce bir yere varamaz. Olsa olsa il başkanının kendi hakkında çıkan haberleri unutturmaya çalıyor olduğu başlığı atılabilir.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  11.04.2013 15:53

  gerçekten adam olan, samimi olan adam gazetecileri toplayıp, kameralar eşliğinde hastaların mahremiyetini yok sayarak acil servisi düzenini birbirine katmaz. Adam gibi hastane yönetimi de, başka ziyaretçilere tanımadığı imkanı il başkanı ve yandaşları geldi diye acil kapılarını ardına kadar açmaz. Eşitliğin olmadığı, kuralların adamına göre şekillendiği yerde adalet yoktur.

 • İNANAMIYORUM
  İNANAMIYORUM
  11.04.2013 13:54

  Gerçekten inanılır gibi değil.Sayın kaşıkoğlu hangi sıfatla hastane denetliyor.Genel sekreter mi yoksa vali mi? Yoksa hakkında son zamanlarda oluşan şaibeleri saptırma girişimi mi?Vah düzcem vah.Bir kaşıkoğlu yetiyor bu memlekete

Resmi İlanlar