52 Kilo 500 Gramla Yakalanan Polis Memuru Tutuklandı

52 Kilo 500 Gramla Yakalanan Polis Memuru Tutuklandı
24.03.2022 - 16:03
Güncelleme 24.03.2022 - 16:04
Kaynak: Haber Merkezi
969

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde uygulamaya tesadüfen takılan bir polis memuru önceki gün gözaltına alındığı haberi ulusal basına düştü. Kullandığı araçta 52 kilo 500 gram patlayıcı ele geçirilen İstanbul'da görevli polis memuru A.K. tutuklandı.

Gözaltına alınan sürücü A.K’nin İstanbul'un bir ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memuru olduğu belirlendi. Kamuoyunda bir polis memurunun bu kadar güçlü bombayla ilgisi hafızalarda yer eden olayları anımsattı. Bazı gazeteciler de basın aracılığıyla, konu üzerine açıklama yapması için İçişleri Bakanlığını işaret etiler.

Konuyla ilgili valilikten bir açıklama yapıldı:

Hakkâri Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü birimlerince yürütülen çalışma kapsamında, 20 Mart 2022 günü saat 19.00 sıralarında Yüksekova ilçesinin Yüksekova-Van Uygulama Noktası çıkışında durdurulan A.K'nin sevk ve idaresindeki araçta detaylı arama yapıldığı belirtildi.

Aracın "Zula" olarak tabir edilen bölümünde 133 paket halinde 52 kilo 500 gram fabrikasyon patlayıcılardan PETN-RDX olduğu değerlendirilen maddenin ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, olayla ilgili adli ve idari tahkikatın başlatıldığı vurgulandı.

 


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums