Rus Oligarkı Abramoviç Türkiye'de Gündemden Düşmüyor

Rus Oligarkı Abramoviç Türkiye'de Gündemden Düşmüyor
22.03.2022 - 17:48
Güncelleme 23.04.2022 - 21:55
Haber Merkezi
1035

Rus milyarder ve oligark Roman Abramovich, Mart ayının başında özel jetiyle önce  İsrail'in Tel Aviv şehrinden İstanbul'a geldi. Ardından jeti ile Moskova'ya gitmişti. Rus oligarkın, Rusya'ya dönük yaptırımlara karşı önlemler aldığı yönünde haberler basına düşmüştü. 

Rusya'nın Ukrayna'ya işgaliyle İngiltere'de istenmeyen kişi ilan edilen Abramovich, Chelsea'yi satışa çıkarmak zorunda kalmasının ardından yüzünü Türkiye'ye çevirmişti.

Türkiye'de bankalarda hesap açmak istediği belirtilen Rus oligark, daha sonra Göztepe Futbol takımını alacağı haberiyle gündem olmuştu. Abramovich, şimdi de TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta 3. sırada yer alan Bodrumspor'u satın almak istediği konuşuluyor.

Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) haberine göre, savaş nedeniyle ülkelerine dönemeyen ve Bodrum'da bulunan Ukraynalı yelkenciler, Rus oligark Abramoviç protesto ettiler. Abramovich'in "My Solaris" isimli yatı, şu an Bodrum açıklarında demirli.

Rus oligarkı protesto etmek için Ukrayna bayrakları açan yelkenciler sahil güvenlik ekipleri tarafından Sahil Güvenlik Komutanlığına götürüldüler.


Editör: M. AKAY