Baharda Kar Yağışların Nedeni İklim Değişikliği

Baharda Kar Yağışların Nedeni İklim Değişikliği
21.03.2022 - 07:07
Güncelleme 23.04.2022 - 16:12
Kaynak: Haber Merkezi
915

Yer bilimleri, iklim ve afet konularında uzman iklim yazarı Seth Borenstein The Seattes Times'ta köşesinde yaşadığımız soğuk havanın önemli sebeplerinden biri olduğunu yazdı.

Yer kuzenin Kuzey Kutbu, dünyanın geri kalanına göre 3 kattan daha hızlı ısınıyor ve küresel iklim üzerinde güçlü etkiler yaratıyor. Borenstein, Antarktika'nın bazı kısımları ortalamadan 70 dereceden daha sıcak ve Kuzey Kutbu bölgeleri ortalamadan 50 dereceden daha sıcakken, Dünya'nın kutupları aynı anda aşırı derecede aşırı sıcaktan tüm dünyayı etkilendiğini belirti.

Yazıda ıssı değişiminin Ulusal Kar ve Buz Veri Merkezi'ndeki yetkililerinin  şaşırttığını, Kuzey Kutbu'nun ortalamadan 50 derece daha sıcak olduğu ve Kuzey Kutbu çevresindeki alanların erime noktasına yaklaştığı veya erime noktasına geldiğine dikkat çekildiğinden söz etti.

Borenstein, Colorado Üniversitesi'nden buzul bilimcisi Ted Scambos, kısa süre önce kıtaya yapılan bir keşif gezisinden döndüğünü, gözlemlerini olağan dışı gelişmelere tanıklık etmekle tanımladı. Borenstein yazısında buz bilimcisi Walt Meier, Mart ortasında yaşanan soğuk ve kar yağışının gerçekten sıra dışı olduğunu aktardı.

Uzmanlar göre, iklim değişikliğinin yerkürenin tüm bölgelerinde gıda güvenliğini etkileyecek şekilde değişiyor. Kayıpları en aza indirecek, uyumu en yüksek seviyeye taşıyacak sanayi, kalkınma sistemlerini ulusal hükümetler acilen gündemlerine almalılar önerilerinde bulunuyorlar.


Kaynak:
https://www.seattletimes.com/author/seth-borenstein/


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums