BBC, Rusya-Ukrayna Savaşının Seyri Üzerine En Zayıf 3 Olasılık 

BBC, Rusya-Ukrayna Savaşının Seyri Üzerine En Zayıf 3 Olasılık 
11.04.2022 - 08:04
Güncelleme 11.04.2022 - 08:05
Haber Merkezi
457

İngiliz medya kuruluşu BBC’den Rusya ile Ukrayna savaşının seyri üzerine NATO üyesi ülkeler ile ilgili çarpıcı bir analiz geldi. 

BBC, NATO, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa dahil olmadığını, ama batılı savunma bakanlarının olma ihtimali çok zayıf olsa da bazı olasılıkları düşündüklerini yazdı. 

BBC, 3 senaryoyu sayfasına aktarırken, “Bu senaryoların gerçeğe dönüşme ihtimali çok büyük olasılıkla gerçekleşmeyecektir” ifadesine yer verdi. 

Senaryolar şunlar: 

1- Ukrayna güçleri, NATO’nun mühimmat sağladığı bir gemi savar ile Odesa’da Rus savaş gemisini Karadeniz’de vurabilir. Bu durumda yüzlerce Rus askeri ölebilir. Bu çapta bir saldırının gerçekleşmesi olası değil ve böyle bir durumda Putin’in aynı şekilde karşılık vermesi ihtimalini ortaya çıkarır.2- Bir Rus füzesi Polonya ya da Slovakya gibi NATO ülkelerinden gelen askeri destek ve mühimmat konvoyunu vurabilir. NATO tarafından ölümler meydana gelirse bu durumda NATO’nun 5’inci maddesi uygulanabilir ve bütün NATO teyakkuza geçebilir. 


Editör: M. AKAY

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar