Reuters Duyurdu: İkinci Yaptırımlar Türkiye için risk

Reuters Duyurdu: İkinci Yaptırımlar Türkiye için risk
23.03.2022 - 18:09
Güncelleme 26.03.2022 - 01:23
Kaynak: Haber Merkezi
1024

Uluslararası politika uzmanı Prof. Dr. Mustafa Aydın, Rusya’ya dönük yaptırımlar ve Türkiye konumu üzerine Reuters'a  konuştu. 

Sözcü gazetesinin aktardığına göre; Dr. Mustafa Aydın, Rusya-Ukrayna savaşının uzaması durumunda ikincil yaptırımlar aşamasına geçilebileceğini belirterek, o zaman yaptırımların sadece Rusya değil, Rusya ile iş yapan kişi, firma ve ülkeleri de kapsayabileceğini ve Türkiye için risk oluşturabileceğini söyledi. 

Reuters’ın sorularını yanıtlayan Aydın, “Henüz kimse konuşmuyor ama ikincil yaptırımlar meselesi gündeme gelebilir ve Rusya ile ticaret yapan, iş birliği yapan firmalar, kişiler, ülkeler kapsama girebilir” dedi. 

ABD ve Avrupa Birliği, Rusya’nın neredeyse bir ay önce başlattığı Ukrayna işgalinin ardından hızla Rusya ekonomisinin tamamını, karar vericileri ve oligark olarak nitelenen zengin iş insanlarını hedef alan yaptırımlar başlattılar. 

İkili yaptırım uygulamalarına karşı olduğunu daha önce defalarca açıklamış olan ve Rusya’ya yönelik ABD ve AB’nin yaptırımlarını uygulamayan Ankara, Birleşmiş Milletler’den yaptırım kararı çıkması halinde bunu uygulayacağını belirtmişti. Ancak Rusya BM Güvenlik Konseyi daimi üyesi olduğu için Moskova’ya karşı BM yaptırım kararı alınmasının mümkün olmadığı düşünülüyor.


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums