Bahçeli’den ‘açık kredi’: Terörle mücadele ettiği sürece MHP iktidarın destekçisidir

terörizmle mücadele ettiği sürece MHP her zaman iktidarın destekçisidir.”

Bahçeli’den ‘açık kredi’: Terörle mücadele ettiği sürece MHP iktidarın destekçisidir
3.05.2016 - 17:34
1305

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘terörle mücadele’konusunda hükümete ‘açık kredi’ verdi: “Hükümet çekinmesin, terörizmle mücadele ettiği sürece MHP her zaman iktidarın destekçisidir.”

Partisinin grup toplantıısnda AKP’li ve HDP’li vekiller arasında yumruklu tekmeli kavgaya sahne olan Meclis Anayasa Komisyonu’nda HDP’lileri suçlayan Bahçeli, “HDP’liler çok iyi bildikleri terör yöntemlerini kullanmaktadır” dedi.

HDP’li vekillerin marş söyleyerek terk ettiğiKomisyon’da ‘dokunulmazlık teklifi’ AKP, CHP ve MHP’li vekillerin oylarıyla kabul edilmişti.

‘Önce PKK sevici sözde vekillerin dokunulmazlıkları kaldırılmalı’

Dokunulmazlık tartışmalarının ‘terörle mücadele’nin önüne geçtiğini öne süren Bahçeli, çağrısını tekrarladı:  “Öncelikle PKK sevici sözde milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır. Kürsülerde nefret kusan, genel kurulu karıştıran, her değerimize söven hainlerin dokunulmazlıklarının kaldırılması en büyük milli görevdir. Dokunulmazlık konusu süratle sonuçlanmalı, Kandil taşeronları adalete teslim edilmelidir.”

Bahçeli, geçen hafta da HDP’li vekilleri hedef alarak “Genel Kurul ve komisyon çalışmalarını sabote eden, Kandil talimatıyla kilitleyen terör kuryeleri hak ettiğini bulmalıdır” diye konuşmuştu.