Feminist Gece Yürüyüşü Taksim’de

Feminist Gece Yürüyüşü, bu akşam saat 19.00’da Taksim’de Fransız Kültür Merkezi önünden başlayacak.

Feminist Gece Yürüyüşü Taksim’de
8.03.2016 - 07:57
1535

 Feminist Gece Yürüyüşü, bu akşam saat 19.00’da Taksim’de Fransız Kültür Merkezi önünden başlayacak.

İstanbul Feminist Kolektif (İFK) Feminist Gece Yürüyüşü’nün, ilk duyurulduğu gibi, 8 Mart’ta saat 19.00’da Taksim’de gerçekleşeceğini açıkladı.

İFK’nin yaptığı açıklamada şu çağrıda bulundu:

“14 yıldır her 8 Mart’ta feministler olarak, ‘patriyarkaya’, kapitalizme ve heteroseksizme karşı sesimizi yükseltmek için Taksim’de mor bayraklarımız, feminalarımızla gece yürüyüşü yapıyoruz. Hayatlarımıza yöneltilen saldırıların eksilmediği, hayatlarımızı savunmaya devam ettiğimiz bir yılın ardından bu 8 Mart’ta da erkek egemenliğine isyanımızı ve feminist dayanışmamızı yükselteceğiz.”

Sosyal medya hesapları hacklenmişti

İFK, dün yaptığı açıklamada, kendi sayfalarının yanı sıra Barış için kadın Girişimi, Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem, Kürtaj Haktır Karar Kadınların, Ölümden Değil Yaşamdan Yanayız facebook gruplarının da hacklendiğini belirtti.

Dört saat sonra sayfa yönetimini geri aldığını açıklayan İFK, “8 Mart’ta kadınların erkek egemenliğine, tacize, tecavüze ve cinayetlere isyanını susturmak isteyenlere cevabımız bu engellemelere rağmen 8 Mart Salı akşamı Saat 19.00’da Taksim Fransız Kültür Merkezi’nin önünde toplanacak binlerce kadınla vereceğiz” açıklaması yaptı.

Dün İstanbul Feminist Kolektif sayfasıyla birlikte ‘Barış İçin Kadın Girişimi, Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem, Kürtaj Haktır Karar Kadınların, Ölümden Değil Yaşamdan Yanayız’  Facebook sayfaları da hacklenmişti. Grupların yöneticileri kadınlar çıkarılarak yeni yöneticiler atanmıştı.

Hackleyen kişilerin, 8 Mart’ta yapılacak olan 14. Feminist Gece Yürüyüşü’nün etkinliklerini kapatıp, ertelendiğini duyurarak kadınları 10 Mart Cuma günü için Fatih’e çağırmıştı.

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums