Başbakan Davutoğlundan HDPye: Ermeni çeteler gibi Rusyayla işbirliği yapıyorlar!

Davutoğlu, Bingölde sivil toplum kuruluşlarıyla buluştu

Başbakan Davutoğlundan HDPye: Ermeni çeteler gibi Rusyayla işbirliği yapıyorlar!
27.02.2016 - 22:09
1970

 Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bingöl'de sivil toplum kuruluşları ile buluşmasında konuşuyor. Davutoğlu, konuşmasında HDP'yi eleştirirken, ''Ermeni çeteler gibi Rusya’yla işbirliği yapıyorlar. Gidip Moskova'da temsilcilik açıyorlar'' ifadelerini kullandı. Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

Ben bugün Zazaca ve Kürtçe hitap ettim. Eskiden olsaydı kıyamet kopardı. Silahları bırakacağız deyip neden daha çok silahı ülkeye soktular. Sur'da olanları, Silopi'de olanları istismar ediyorlar. Ermeni çeteler gibi Rusya’yla işbirliği yapıyorlar. Gidip Moskova'da temsilcilik açıyorlar. Bölgeyi silah deposu haline getiren kim? Keskin nişancıları yerleştirenler kim? Gencecik çocukları kandırıp ölüme götürenler kim? Onlar bunları yapacaklar, sizin de oy verdiğiniz devlet seyredecek. Buna rıza gösterir misiniz?

Türkiye tüm mazlum devletlerin umutlarını bağladığı son kaledir. Halep’in halini görüyorsunuz. Bu hale getirmek istediler şehirlerimizi. Bu yüzden size düşen en büyük görev STK olarak ayağa kalkmanız.

Terör örgütü terör doyasını neden yeniden açtı? Ne istiyorlar. Çözüm süreci bağlamında atılması gereken her türlü adımları attık. Onlarsa biz bu adımları atarken bu ülkenin dağlarına, ilçelerine yığınak yapmakla meşguldüler.

Yol aramalarından şikayet edildi, yol aramalarını kaldırdık. Seyahat özgürlüğünü en iyi şekilde yapalım dedik. Birileri hatta şu an parlamentoda olan biri arabalarının arkasında silah taşıdı. Özgürlüğü istismar edenler ne istiyorlar biliyor musunuz? Bu ülkenin insanlarının birbirine girmesini istiyorlar.

2013 Martında silahlı gruplar Türkiye'yi terk edecek sözünün gereği neden yapılmadı? Daha çok silahı Türkiye'ye sokarak ne elde etmek istediler? Onlar sadece birilerinin talimatını alan piyonlar. Şimdi Cizre'de, Sur'da olanları istismar ediyorlar.

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums