Hürriyet’ten dün geceki saldırı üzerine AKP’li vekil Boynukalın hakkında suç duyurusu

Hürriyet gazetesi dün gece merkez binasına düzenlenen saldırının sorumlusu olarak gördüğü isimlerden AKP İstanbul

Hürriyet’ten dün geceki saldırı üzerine AKP’li vekil Boynukalın hakkında suç duyurusu
7.09.2015 - 19:43
1210

 Hürriyet gazetesi dün gece merkez binasına düzenlenen saldırının sorumlusu olarak gördüğü isimlerden AKP İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın ve Boynukalın’ın başkanlığını yaptığı AKP Gençlik Kolları’nın bazı üyeleri hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Savcılığa yapılan suç duyurusunda başta Boynukalın olmak üzere saldırganlara, ‘mala zarar verme’, ‘halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit’ , ‘konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘suç işlemeye tahrik’ ve ‘hürriyeti tehdit’ suçlamaları yöneltildi.

Hürriyet gazetesinin İstanbul Bağcılar’daki binasına yönelen grubun arasında yer alan Boynukalın, “HDP’nin PKK’yla, PKK’nın Zaman gazetesiyle, Zaman gazetesinin de Aydın Doğan’la hiçbir farkı kalmamıştır, hepsi birer terör örgütüdür. Erdoğan’ı engellemekten söz ediyorlar. Kasım’daki seçimden sonra ne çıkarsa çıksın seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız, seni başkan yaptıracağız” demişti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı da bugün Hürriyet hakkında,  ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan soruşturma başlattığını açıklamıştı.

Ne olmuştu?

Hürriyet gazetesinin internet sitesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “400 vekili elde edebilecek sayıyı bir siyasi partiyi yakalasaydı, durum bugün çok farklı olurdu” açıklamalarını“Erdoğan’dan Dağlıca açıklaması: ‘400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı” diye haberleştirmişti.

Bunun üzerine Erdoğan, canlı yayında Hürriyet’e sert tepki göstererek şöyle konuşmuştu: ““Karakter yoksunu, insan olmaktan nasibini almamış. Sonra da utanmadan sıkılmadan bana mektup gönderiyorlar. Doğan Bey işte mektup yazıyor, ‘Şöyle yapmadık, böyle yapmadık’. Geçenlerde bunun bir tane baş yazarı var, ‘Ben böyle bir şey yapmadım falan filan. Ben bunu söylemedim diye manevra yapıyor. Paralelin başındaki aynı şeyi söylüyor. Bunlar şimdi izne çıkıyor ama biz bunları yargıdan takip edeceğiz. Bu makamı bu karakter yoksunlarına ezdirtmem. Bu adilik.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar