Demirtaş: Askeri operasyonlara da, PKK’nin eylem politikasına da dur diyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “Haftaya değil, yarın değil, barışı hemen şimdi istiyoruz. ‘Ama’sız ve ‘ancak’sız silahların susmasını istiyoruz” dedi.

Demirtaş: Askeri operasyonlara da, PKK’nin eylem politikasına da dur diyoruz
12.08.2015 - 13:00
1275

 HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “Haftaya değil, yarın değil, barışı hemen şimdi istiyoruz. ‘Ama’sız ve ‘ancak’sız silahların susmasını istiyoruz” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Mardin’de düzenlenen Arap Halkı Barışı Konuşuyor buluşmasında konuştu.

Demirtaş’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Cumhurbaşkanı’nın işi gerilimi yükseltmek değildir. Türkiye halkları barış istiyor. Bu çok kıymetlidir. Davutoğlu “Türkiye’yi Suriye yapmak istiyorlar” diyor, doğru. Ama kendisi dışındaki herkesi düşman gören anlayış buna yol açar.

“Partilerin geleceğini aşan bir durumla karşı karşıyayız: Ülkenin ve toplumun geleceği. Haftaya değil, yarın değil, barışı hemen şimdi istiyoruz. “Ama”sız ve “ancak”sız silahların susmasını.

“Üniformasına bakmadan, omuzlarımızda taşıdığımız cenazenin ağırlığını hissederek vicdanlarımızı dinlemek zorundayız. Her akşam haberlerde evladını yitirmiş anaları, yetim kalmış çocukları izleyemeyiz.

“Biz sadece sevinçlerinizin vekili değiliz. Siz acı yaşarken biz çözümsüz kalamayız. Vekaletinize halel getirmeyeceğiz. “Son leş kalana kadar” diyenler mi barış istiyor, üstündeki üniformaya bakmadan tüm evlatların acısını paylaşanlar mı?

“Basit bir aile kavgasında bile konuşarak çözüm ararken, konuşmayı vatana ihanetle eşdeğer gören açıklamalar duyuyoruz.

“Hükümet’in askeri operasyonlarına da, PKK’nin eylem politikasına da dur diyoruz. Bizim açımızdan bedeli ne olursa olsun, HDP barış isteğinden vazgeçmeyecektir.

“Sizlerden ricam; bulunduğunuz her yerde, evinizde, iş yerinizde, nerede olursanız olun barışı örgütleyin. Kardeşlerinize sarılın. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun kardeşlerinize sarılın. Bu fırtınada dağılmamanın yolu budur.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • nurten aksu
  nurten aksu
  24.01.2012 23:04

  cennetimizi duyurmaya devammmmm

 • ismail fil
  ismail fil
  23.01.2012 19:18

  akçakocanın tanıtımı açısından çok güzel olmuş erol şahin kardeşimizde her zamankı gibi harıkaydı sayın beledıye başkanı fikret alkayrak gelecek için çok güzel açıklamalar yaptı inşallah hepsı gercekleşir başarılarının devamı gelme umuduyla tüm akçakocayaselamlar

Resmi İlanlar