Akdoğan’dan Demirtaş’a yanıt: Çok lazımdı senin desteğin

Ankara’da konuşan Başbakan Yardımcısı Akdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ı eleştirerek “AK Parti’ye

Akdoğan’dan Demirtaş’a yanıt: Çok lazımdı senin desteğin
20.05.2015 - 22:58
1419

 Ankara’da konuşan Başbakan Yardımcısı Akdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ı eleştirerek  “AK Parti’ye kesinlikle içeriden destek vermezmiş beyefendi. Çok lazımdı senin desteğin. Çözüm Süreci’ne karşı olan paralel yapıyla utanmadan kol kola girdiniz” dedi. 

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “AK Parti Ankara İl Ekonomik İşler Esnaf ve Ticaret Komisyon Başkanlığı Genişletilmiş Olağan Toplantısı”nda konuştu.

Akdoğan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın  “Cumhuriyet gazetesi ‘HDP parlamentoda AKP’yi dışarıdan destekleyecek’ demiş. Net olarak, kötü niyet demeyeyim, yanlış anlama diyelim, HDP’nin görevi destek değil, AKP’nin burnunu sürtmektir” sözlerine yanıt vererek “Bugün hükümet hizmet ediyor, örgüt tehdit ediyor, hükümet yatırım yapıyor, onlar baskı yapıyor. AK Parti’ye kesinlikle içeriden destek vermezmiş beyefendi. Çok lazımdı senin desteğin. Çözüm Süreci’ne karşı olan paralel yapıyla utanmadan kol kola girdiniz” dedi.

Akdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Türkiye partisi olacağım diyen bir partinin yedeğinde terör örgütü olur mu? Terör örgütü Muş’ta bugün bir askerimizi kaçırdı. Nasıl sen Türkiye partisi olacaksın? Senin kol kola girdiğin, uzantısı olduğun terör örgütü Türk askerini kaçırıyor, sen de Türkiye partisi olacaksın.

“Bir taraftan çıkmış bir ilçe başkanı ‘pontus soykırımı yapıldı, 350 bin kişiyi Türkiye katletti’ diyor. Yani Ermeni soykırımını, pontus soykırımını konuşarak kendi ülkene hakaret ederek, suçlayarak mı Türkiye partisi olacaksın? Eşcinsel aday çıkarmışlar, eşçinsel evliliği savunarak mı Türkiye partisi olacaksın?

“Benim Güney Doğu’daki kardeşim, bu zihniyeti nasıl destekleyebilir? Geçmişte birtakım yanlışlıklar yapılmış olabilir, kimlikler inkar edilmiş olabilir ama bugün halkını kucaklayan bir devlet var. Ret, inkar, asimilasyon politikalarına son veren, hak ve özgürlükleri geliştiren bir devlet var. Bugün hükümet hizmet ediyor, örgüt tehdit ediyor, hükümet yatırım yapıyor, onlar baskı yapıyor.

“AK Parti’ye kesinlikle içeriden destek vermezmiş beyefendi. Çok lazımdı senin desteğin. Çözüm Süreci’ne karşı olan paralel yapıyla utanmadan kol kola girdiniz.

“Sandığa gideceksiniz, o bir oyunuzu vereceksiniz, tüm bunların topuna meydan okuyacaksınız. ‘Sadece milletin dediği olacak’ diyeceksiniz. Yeni Türkiye’de derin devlet, paralel devlet, KCK yapılanmasına yer yok. Öyle bir kirli işbirliği var ki çok dikkatli olmamız gerekiyor. Bugün anketlere göre Türkiye’nin yüzde 70’i koalisyon istemiyor, yüzde 50’si-60’ı ‘AK Parti iktidar olur’ diyor. Rehavete kapılmayalım.

“Koalisyonlar, kriz, gerilim ve terör demek. Şimdi birileri bu eski Türkiye’ye geri gidelim istiyorlar. Güven ve istikrar birilerini çok rahatsız etti. Diyorlar ki ‘bu Türkiye çok oluyor’. AK Parti ilk iktidara geldiğinde Türkiye yoğun bakımdaydı. Makineye takılıydı. Makine IMF. Şimdi bu Türkiye ayağa kalktı, canlandı, koşmaya başladı artık sesi çıkıyor. Bölgede bir yanlışlık olduğu zaman ses veriyor. Bölgesel bir güç, bir aktör oldu.”

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums