ABDden sonra Almanya da "Esad" dedi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerrynin "ABD er geç Suriyede Devlet Başkanı Beşar Esadla görüşmek zorunda kalacak"

 ABDden sonra Almanya da
18.03.2015 - 16:37
772

 

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin "ABD er geç' Suriye'de Devlet Başkanı Beşar Esad'la görüşmek zorunda kalacak" açıklamasının ardından Almanya'dan da benzer bir diplomasi çıkışı geldi. Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, gerekirse Esad ile konuşulabileceğini söyledi.

Süddeutsche Zeitung'a konuşan Steinmeier, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la diplomatik görüşmelere açık olunması gerektiğini belirtti. “Şiddete son vermenin yolu, müzakereler yoluyla siyasi bir çözümden geçiyor. Bu gerekirse Esad rejimi ile görüşmeleri de kapsıyorö ifadelerini kullandı.

Diplomatik baskı ve müzakere

Gazetenin haberinde, Alman Dışişleri Bakanlığı'nın bugüne kadar uygulanan politikaların sonuç vermediği gerekçesiyle, BM Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın diplomatik çözüm arayışlarını desteklemenin en doğru yol olacağını savunduğu aktarılıyor. Alman Dışişlerine göre, askeri çıkmazdan kurtulmanın ve yeni bir siyasi hareket oluşturmanın yolu, sadece Esad üzerinde diplomatik baskı ve ciddi müzakereler yürütmekten geçiyor.

( CNN )

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums